Поточний тиждень, український фондовий ринок завершив, на негативній території. Індекс UX закрив торги п’ятниці на позначці 626,97 пунктів, показавши зниження за сесію на -0,51%.

За п’ять торгових сесій, показник вітчизняного фондового ринку продемонстрував зниження близько 2%. Тренд по Індексу Української Біржі по колишньому «ведмежий». Не сприяли його зміні на протилежний або хоча б уповільнення поточного, негативні новини, що вказують про чергову назріваючу політичну кризу у нас в країні, про яку заговорили привселюдно прогресивні представники Кабміну. Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус публічно заявив на прес-конференції про свою відставку у зв’язку з політичним тиском, блокуванням реформ і спробам встановити контроль над фінансовими потоками державних підприємств з боку представників пропрезидентської партії і Адміністрації президента. Це в свою чергу викликало заклопотаність тим, що відбувається, не тільки серед основних партнерів-держав України, а й судячи з усього, змусить переглянути МВФ подальшу співпрацю з нашою державою. Відповідно запланований на лютий місяць черговий транш фінансової допомоги в розмірі близько 1,7 млрд. дол. перенесений на невизначений час. Ця подія відразу ж позначилася і на валютному ринку. Так на міжбанку національна валюта вже помацала психологічну позначку 26 грн. за долар, що не дивлячись на заяви Валерії Гонтаревої про невтручання НБУ на курсоутворення, все-таки змусило останній вийти в п’ятницю на міжбанк і продати там 50 млн. дол., після півторатижневої перерви.

Що ж стосується світових фондових бірж, то минулий тиждень настрій гравців на них визначали не тільки високо волатильні ціни на нафту і рясні макро-статистичні дані, але і запуск Північною Кореєю ракети дальньої дії із супутником на борту, після чого спецслужби Південної Кореї заявили, що КНДР готується до чергового ядерного випробування. Що привело не тільки азіатські фондові ринки в червону зону, але і слідом за ними змусило знижуватися основні європейські та американські фондові індекси. Але основною причиною зниження світових фондових бірж були раніше падаючі ціни на нафту і сповільнюється зростання світової економіки. У Німеччині вийшли дані щодо промислових замовлень за грудень – показник знизився на 0,7%, тоді як очікувалося тільки -0,5%. Рівень безробіття в Штатах в січні знизився до 4,9%, очікувалося 5%. При цьому зайнятість в несільськогосподарському секторі склала всього 151 тис. Робочих місця, тоді як очікувалося 190 тис., В грудні їх було 292 тис. Середня тривалість робочого тижня в січні виросла до 34,6 години (більше очікувань), а середня погодинна заробітна плата виросла на 0,5%, перевершивши консенсус-прогноз, який передбачав зростання на 0,3%. Сальдо торгового балансу США в грудні виявилося негативним – -43,36 млрд дол. Замість очікуваних -43 млрд дол. Статистика була суперечлива, але цього вистачило, щоб прискорити зниження в п’ятницю світових фондових ринків.

Що ж стосується російського фондового ринку, доступ до якого надає наша компанія, то у нашого північного сусіда в економічному плані справи йдуть нітрохи не краще. Динаміка показника Індексу ММВБ є по суті прямою похідною від динаміки цін на нафту, а вона зараз знаходитися в глобальному ведмежому тренді, не дивлячись на той технічний відскік в район 36 дол. Вгору, який стався на минулому тижні. На даний момент російський фондовий ринок, незважаючи на свою низьку інвестиційну привабливість, є досить ласим шматочком для активних середньострокових трейдерів, а також короткострокових спекулянтів. Наступного тижня основними драйверами напрямки ціни російських акцій будуть як і раніше виступати ціни на «чорне золото» і зовнішній фон, який надходить з західних торговельних майданчиків.

Індекс UX технічна картина:

Индекс УБ

Як видно з денного графіка, Індекс Української Біржі продовжує торгуватися в низхідному торговому каналі, в який увійшов з початку поточного року. Найближчий горизонтальний рівень опору перебуває на позначці 660 пунктів, найближчий же вагомий рівень підтримки лежить на позначці 500 пунктів. Зараз же відправною точкою для відскоку вгору може бути тільки нижня межа позначеного на графіку торгового каналу. Виходячи з чого, наступний тиждень, можна очікувати подальшого помірного зниження показника українського фондового ринку в район позначки 600 пунктів. Яких-небудь фундаментальних підстав для розвороту Індексу українських акцій поки немає – глобальний тренд як і раніше “ведмежий”.

Строковий ринок Української Біржі

Ф’ючерсний контракт на Індекс UX:

фьючерс на индекс УБ

Березневий ф’ючерсний контракт на Індекс УБ (UX-3.16) закінчив торги на позначці 618,8 п., Додавши за п’ятницю + 0,62%. За тиждень цей інструмент знизився на 0,9%. Спред між Індексом УБ і поточним ф’ючерсом на нього під кінець торгового тижня склав -8,17 пунктів.
Технічно, на даний момент, ф’ючерс намацав підтримку в районі позначки 605 пунктів. При цьому, як видно з графіка, після пробою рівня 665 п., На спадному тренді відкритий інтерес (ВІ) продовжує неухильно зростати, що говорить про «ведмежому» настрої ф’ючерсних спекулянтів. Але, незважаючи на негативну динаміку ціни, на наступному тижні очікуємо проторговкі ф’ючерсного контракту біля позначки 600 пунктів, тобто – боковик.

Ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції афінованого золота:

фьючерс на золото

По вітчизняному ф’ючерсному контракту на ціну однієї тройської унції афінованого золота (GOLDU-3.16) в п’ятницю, на вечірньої торгової сесії Української Біржі, ми побачили зростання котирувань на 2%. За тиждень ж даний контракт показав позитивну прибутковість близько + 2%. На Чиказькій товарній біржі (CME) ф’ючерс на золото (тікер GC) закрився на позначці 1 176 дол. за тройську унцію.
Технічна картина по «золотому ф’ючерсу» взята з графіка котирувань такого ж інструменту, який торгується на Московській біржі (тікер GOLD-3.16). Як можна побачити з денного графіка, ф’ючерс підійшов до опору 1180 дол. за тройську унцію. Показавши досить таки стрімке зростання від лінії підтримки 1060 дол. При негативних фундаментальних факторах, що вказують на уповільнення зростання світової економіки, «бики» на наступному тижні можуть вдатися до спроб пробити рівень 1180 дол. і закріпиться вище даної позначки. В такому випадку наступна цільова позначка для «лонгістов» буде знаходитися в районі рівня опору 1240 дол. за тройську унцію. Інакше ж можливий відкат вниз на 15-20 дол., з подальшою проторговкою під позначеним найближчим рівнем опору 1180 дол.

Ф’ючерсний контракт на курс євро долар США:

евро-доллар

Вітчизняний березневий ф’ючерсний контракт на курс євро-долл. США (DE-3.16) в вечірню сесію п’ятниці показав незначне зростання + 0,1%, зупинившись на позначці 1,1161 пункту. За результатами ж тижневої динаміки валютний ф’ючерс додав близько 2,3%. На ринку форекс базовий актив ф’ючерсу – валютна пара EUR / USD, закрився на позначці 1,1155 пункту, показавши за підсумками п’ятниці зниження близько 0,5%.
Технічна картина по ф’ючерсу на євро-долл. взята з іншими інструментами, торгуемого на Московській біржі (тікер ED-3.16), доступ до якої надає наша компанія. Як видно з денного графіка, після намацування локального дна в районі позначки 1,0555 пунктів, інструмент показав стрімке зростання з подальшим пробоєм рівня 1,1095 п. – Виступаючим на даний момент рівнем підтримки. Утримання «валютними биками» даної позначки відкриє пряму дорогу до подальшого зростання євро-доларового ф’ючерсу до опору знаходиться в районі позначки 1,1500 пунктів. У зв’язку з чим, на наступному тижні очікуємо посилену боротьбу продавців і покупців за рівень 1,1095 пунктів.

Ф’ючерсний контракт на курс долар США українська гривня:

фьючерс на доллар-гривна

По березневому ф’ючерсному контракту на курс долар США-українська гривня (DX-3.16) в п’ятницю ми побачили зростання котирувань на 0,62% та закриття на позначці 26,09 грн. За тиждень інструмент подорожчав на 2,2%.
Технічна картина по доларово-гривневому ф’ючерсу, як видно з графіка, поки що «бичача». Інструмент торгується в висхідному каналі, подолавши при цьому, горизонтальний рівень 25 грн., Що став на даний момент рівнем підтримки. Найближчий опір знаходиться на позначці 27,5 грн., Туди швидше за все і буде прагнути ф’ючерсний контракт в рамках висхідного торгового каналу.
Міжбанківський валютний ринок закрив тиждень на позначці 25,913 грн. за долар США. Показуючи на протязі тижня впевнене зростання котирувань і ажіотажні сплески попиту на долари. Виною тому стали – розжарилася політична обстановка в Кабміні яка збіглася із заявою глави НБУ, про те, що Центробанк більш не відповідає за курсоутворення гривні до основних закордонним валютам, що можна трактувати, як початок плаваючого офіційного курсу гривні до долара і як наслідок вирівнювання його з готівковим ринком валют.