Торги п’ятниці український фондовий ринок закінчив на мажорній ноті. Індекс UX зупинився на позначці 718,13 пунктів, додавши за торгову сесію близько 0,9%. За п’ять робочих дня Індекс виріс на 1,3%.
З новин стосуються безпосередньо ринку акцій варто відзначити оголошення про проведення позачергових зборів акціонерів ПАТ «Турбоатом» (тікер на УБ – ТАТМ), призначеного проти 9 серпня 2016 року, зріз до реєстру акціонерів пройде 3 серпня. До порядку денного включено питання про виплату дивідендів за результатами фінансово-економічної діяльності 2015 року. Планована сума до виплати на одну акцію складе 2,898 грн. Дана подія має підігріти інтерес покупців до паперів даного емітента. Також на наступному тижні, в п’ятницю 22 липня, має відбутися позачергові збори акціонерів ПАТ «Центренерго» (тікер на УБ – CEEN), зріз до реєстру акціонерів відбудеться 18 липня. Нагадаємо, що до порядку денного включено питання про виплату дивідендів за 2014 і 2015 роки. Загальна сума виплати на акцію, за два роки, повинна скласти близько 10,5 копійок. Відповідно по даних паперах, в понеділок, очікуємо активних торгів, супроводжуваних зростанням котирувань акцій.

Що ж стосується загального внутрішнього фону в нашій країні, то головним економічним подією минулого тижня можна назвати підписання Україною і Канадою стратегічної угоди про зону вільної торгівлі. Що стосується самої угоди, то воно більш вигідно саме Україні. Зокрема, наші експортери отримають доступ до 98% канадського ринку з нульовими митами відразу після вступу документа в силу, а Україна відкриє лише 72% свого ринку з 7-річним перехідним періодом для усунення бар’єрів на решті частини ринку.

Також на минулому тижні, не обійшлося і без ложки дьогтю, – вступило в силу рішення нашого уряду про продовження продуктового ембарго відносно російських товарів до кінця 2017 року. Дане рішення стало продовженням введених в наприкінці 2015 року санкцій і було прийнято в зв’язку з новими торговими обмеженнями з боку Росії.

На минулому тижні стала менш туманною перспектива отримання Україною чергового траншу від нашого ключового кредитора – Міжнародного валютного Фонду. Міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив журналістам, що Україна не порушує графік переговорів з МВФ, і остаточне рішення Фонду щодо виділення траншу буде винесено до кінця поточного місяця. Проте, в МВФ заявили, що розраховувати на об’єднання декількох кредитних траншів Україні не варто.

Індекс UX – технічна картина:

Индекс УБ график

З технічної точки зору, вітчизняний фондовий ринок перебуває поки під контролем покупців. Виходячи з графічного аналізу Індексу Української Біржі, бачимо, що він знаходиться вище 200 періодної ковзної середньої (200 ЕМА). Також будь-які спроби «ведмедів» продавити індекс нижче рівня підтримки, що проходить через позначку 700 п., Натикалися на досить серйозний опір «биків», про що можуть свідчити, порівняно, підвищені обсяги поблизу даного рівня. Найближчий серйозний рівень опору за Індексом проходить уздовж позначки 850 п. У випадку «Перехов» денного бару за 05.07, показник вітчизняного фондового може рушити далі до зазначеного раніше рівня опору. Наступного тижня очікуємо подальших спроб зростання ринку до позначки 750 п.

Ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота:

Золото график

Вітчизняний ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота (GOLDU-9.16) завершив тиждень на позначці 133,7 дол. За п’ять торгових сесій ф’ючерс знизився на 2,2%.

Як видно з денного графіка, ціна ф’ючерсу на золото після формування «повітряного» рівня на позначці 1369,5 дол. рушила вниз до своєї найближчої лінії підтримки, котра проходить крізь позначку 1300 дол. У разі досягнення якої, після можливої проторговки, інструмент може піти далі вниз з метою закрити геп утворений в результаті референдуму в Великобританії щодо її членства в ЄС. Сприяти подальшим, середньостроковим, продажу «золотого ф’ючерсу» може підвищений інтерес інвесторів на зарубіжних торгових майданчиках до ризикових активів і як наслідок ребалансування зі зменшенням частки золота, як захисного активу, в їх портфелях.

Ф’ючерсний контракт на курс євро – долар США:

Евро-доллар график цены

Вітчизняний вересневий ф’ючерсний контракт на курс євро-долл. США (DE-9.16) закінчив п’ятницю на позначці 1,1094 дол. За результатами ж тижні інструмент показав умовний зростання близько 0,08%. На ринку форекс базовий актив ф’ючерсу – валютна пара EUR / USD, закрився на позначці 1,1029 дол.

Ф’ючерсний контракт, як видно з графіка (денний таймфрейм), «затиснутий» в досить широкому діапазоні. В якому, верхня межа 1,15 дол. – є досить вагомим рівнем опору, пробити який інструмент не міг ні в 2014, ні в 2015 роках., а відмітка 1,11 дол. виступає сильним рівнем підтримки, який проторговивается вже кілька місяців. Тон в напрямку руху «євро-доларового ф’ючерсу» може поставити виступ Маріо Драгі і рішення ЄЦБ щодо процентної ставки, на наступному тижні в четвер. При утриманні «биками» рівня 1,11 дол. Ми можемо побачити середньостроковий корекційний відскік вгору в район відмітки 1,13 дол. Інакше ж ф’ючерс може далі перебуває у вузькому коридорі 1,108-1,12 дол.