Торги п’ятниці український фондовий ринок завершив зростанням. Індекс UX зупинився на позначці 556,59 пунктів, додавши за сесію + 1,81%. За п’ять робочих днів показник вітчизняного фондового ринку показав умовне зростання + 0,2%.
З корпоративних новин минулого тижня, слід відзначити повідомлення ПАТ «Мотор Січ» (MSICH) про порядок виплати дивідендів. Так на річних зборах акціонерів компанії було прийнято рішення направити на виплату дивідендів 62,3 млн. грн., Що на одну просту акцію складає 30 грн. Датою відсічення в реєстр акціонерів на право отримання дивідендів є 14 квітня 2016 року. Дивіденди будуть виплачувати в період з 25 квітня по 24 вересня поточного року. Також вітчизняним інвесторам слід звернути увагу на те, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.2016г. №228 підприємства з часткою держави повинні будуть направити на виплату дивідендів 75% від чистого прибутку, отриманого в 2015 році. З відзвітувалися підприємств з часткою держави (дивись «Корпоративна звітність») прибуток показали тільки ПАТ «Центренерго» (CEEN) – чистий прибуток за 2015 рік склав 69,968 млн. Грн. і ПАТ «Турбоатом» (TATM) – 1,511 млрд. грн. Таким чином «дивідендним інвесторам» в свій портфель, крім Мотор Січі, слід включити і акції даних підприємств.

В цілому ж над українським фондовим ринком «дамокловим мечем» важить рішення групи Метінвест перевести свої підприємства з ПАТ в ПрАТ (приватне акціонерне товариство), що негативно відбивається на котируваннях акцій інших емітентів, що торгуються на Українській Біржі, які, трохи пізніше, можуть також піти цим наприклад.

Що ж стосується торгів на російському фондовому ринку, то Індекс ММВБ закрився на позначці 1856,77 пунктів, показавши зниження за п’ятницю на 0,77%. Негативом для російського фондового бенчмарка стало стрімке падіння нафтових котирувань – мінімальним значенням для нафти Brent була відмітка 38,55 дол. Вихід нафтових цін до локальних мінімумів привів до ослаблення рубля по відношенню до долара та євро.

Повертаючись до нафти, слід зазначити, що ціна на марку Brent другий день поспіль перебувала нижче психологічно важливої ​​позначки на рівні 40 дол. за барель, що викликано очікуваннями надлишку сировини на ринку. Крім того, нервозності ринку додають очікування майбутньої зустрічі великих виробників з питання про можливу «заморозки» видобутку на рівні січня. З одного боку, очікування прийняття рішення по ненарощування видобутку має підтримати сировинні майданчики, з іншого, багато аналітиків скептично дивляться на рішення про «заморожування» видобутку на максимальних рівнях. Також, в п’ятницю, тиск на ринок додали заяви Саудівської Аравії, яка може погодитися піти по шляху «заморозки» тільки в разі, якщо Іран і інші великі виробники приєднаються до угоди. Однак Іран неодноразово заявляв, що країна має намір вийти на досанкціонние рівні – 4 млн. барелів на день. В даний момент видобуток в Ірані, за даними ОПЕК, складає 3,1 млн. барелів на день.
У разі закріплення ціни на нафту нижче 39 дол. За барель російський фондовий ринок може залишитися під тиском «ведмедів» і продовжити своє зниження на наступному тижні.
Головною подією тижня на світових ринках став виступ глави ФРС Джанет Йеллен. В ході виступу вона позначила умови, при яких Фед. Резерв продовжить підвищувати ставки – це стабілізація світових економік, стабілізація цін на сировинні товари, збільшення вкладу ринку нерухомості в ВВП США і відсутність тренда на зміцнення долара США. А підвищення ставки зараз якраз зробить деякі з цих умов нездійсненними. Ринок сприйняв ці заяви як позитивний сигнал, що локально підтримало попит на ризикові активи.

Індекс UX – технічна картина:

Индекс УБ

Що ж стосується технічної картини за індексом УБ, то, як видно з денного графіка «ведмеді» продовжують гнути свою лінію. Загнавши в кінці березня Індекс назад в січневий спадний канал, з якого показник вітчизняного фондового ринку з таким трудом вибрався в лютому. У п’ятницю Індекс відтестувати верхню межу позначеного на графіку каналу. Пробій даної лінії опору відкриє шлях для подальшого корекційного руху вгору, аж до горизонтального рівня, що проходить крізь позначку 600 п. Найближчою ж підтримкою на поточний момент виступає нижня межа низхідного каналу, яка проходить через позначку 500 пунктів по Індексу УБ. Вагомий же рівень підтримки за Індексом знаходиться на позначці 450 пунктів.

Ф’ючерсний контракт на Індекс UX:

Фьючерс на Индекс УБ

Червневий ф’ючерсний контракт на Індекс УБ (UX-6.16) закінчив торги на позначці 565,8 п. За тиждень ф’ючерс знизився на 1,6%. Спред між Індексом УБ і поточним ф’ючерсом на нього під кінець торгового тижня склав +9,21 пунктів.

Як видно з графіка, ф’ючерс на індекс пробив, сформував такий собі «повітряний» рівень в районі позначки 535,5 п. По суті, весь тиждень інструмент торгувався в боковику. Найближчим вагомим опором для даного ф’ючерсу є відмітка 600 пунктів, від якої відбулося чергове різке падіння його котирувань. Також спекулянтам варто звернути увагу на те, що відкритий інтерес (ОИ), при тижневій бічній динаміці, виріс, а це говорить про можливе подальше продовження негативного тренду в котируваннях даного ф’ючерсу.

Ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота:

Фьючерс на золото

Вітчизняний ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота (GOLDU-6.16) завершив тиждень на позначці 1223 дол. за унцію. За п’ять торгових сесій ф’ючерс показав незначне негативну прибутковість близько 0,4%.

З точки зору технічного аналізу по вітчизняному ф’ючерсу на золото, як видно з денного графіка, найближчий рівень опору перебувати на позначці тисяча двісті сімдесят п’ять дол. Найближчий рівень підтримки, проходить крізь позначку 1200 дол. за тройську унцію. Золото, як і раніше зберігає «бичачий» тренд почався на початку поточного року, через занепокоєння інвесторів щодо стану світової економіки і фінансових ринків. Вкладення в найбільший світовий золотий біржовий фонд SPDR Gold Shares досягли максимального значення з грудня 2013 року. Монетний двір Австрії Muenze Oesterreich AG відзначає підвищення попиту на золото і золоті монети в умовах негативних процентних ставок в єврозоні.

Ф’ючерсний контракт на курс євро – долар США:

Фьючерс на евро-доллар

Вітчизняний червневий ф’ючерсний контракт на курс євро-долл. США (DE-6.16) закінчив торговельний тиждень на позначці 1,1425 дол. За результатами ж п’ятиденної динаміки ф’ючерс показав зростання близько 1,6%. На ринку форекс базовий актив ф’ючерсу – валютна пара EUR / USD, закрився на позначці 1,1389 дол.

Технічна картина по українському євро-доларового ф’ючерсу зображена на денному графіку показує, що найближчим рівнем опору на даний момент виступає досить сильна відмітка 1,1500 дол., а найближчим рівнем підтримки – позначка 1,1355 дол. При підході до визначеного рівня опору, спекулянтам слід придивитися до відкриття «коротких» позицій по євро-доларового ф’ючерсу – за умови утримання даної лінії «ведмедями».

Ф’ючерсний контракт на курс долар США – українська гривня:

Фьючерс на долл.-гривня

Червневий ф’ючерсний контракт на курс долар США-українська гривня (DX-6.16) закінчив робочий тиждень на позначці 27,25 грн. За п’ять торгових сесій ф’ючерс знизився в ціні на 2,5%. У той же час середньозважений курс на міжбанківському валютному ринку України, закрив тиждень на позначці 26,1085 грн. за долар США, показавши зміцнення національної валюти щодо попереднього дня закриття міжбанку на 11 копійок.

З технічної ж точки зору ф’ючерс на курс долар-гривня, торгується без особливих змін – відповідно до тижневого графіку котирування знаходяться в висхідному торговому каналі. Опором на даному етапі виступає позначка 27,5 грн., Яка збігається з верхньою межею позначеного на малюнку торгового каналу. У зв’язку з небажанням «ведмедів» відпускати ф’ючерс далі, цілком імовірний сценарій подальшого зниження котирувань і скорочення спреду між ф’ючерсом і курсом долара на міжбанку.