Торги п’ятниці український фондовий ринок завершив зростанням. Індекс UX зупинився на позначці 605,38 пунктів, додавши за сесію + 0,85%. За п’ять робочих днів показник вітчизняного фондового ринку виріс + 3,42%. Що стосується корпоративного фону, то більшість емітентів котрі торгуються на Українській Біржі за результатами своєї фінансово-економічної діяльності за 2015 рік показали збиток. Сезон корпоративних звітностей українських підприємств за минулий 2015 рік підійшов до кінця, а ось сезон річних зборів акціонерів перебувати в самому розпалі (дати зборів акціонерів можна подивитися тут). На майбутньому тижні інвесторів чекає головна інтрига корпоративного сезону – зміна форми власності підприємств входять до сфери інтересів Ріната Ахметова. Нагадаємо, що на порядку денному річних зборів акціонерів емітентів входять в холдинги «Метінвест» і «ДТЕК» включено питання про переформатування їх з ПАТ в ПрАТ (приватне акціонерне товариство). При позитивному голосуванні по даному питанню, акції таких підприємств припинять своє публічне звернення на біржових майданчиках і це тільки посилює текучі «ведмежі» настрої гравців.

Внутрішній макро-економічний і політичний фон також не сприяє впевненому зміни спадної тенденції на українському фондовому ринку. Затяжні дебати про склад коаліції і розподіл міністерських портфелів відбилися на економічну ситуацію в нашій країні не в кращу сторону. На тлі політичної дестабілізації переговори про отримання чергової фінансової допомоги майже припинилися, при цьому міжнародні донори стали переглядати свої прогнози щодо перспектив економіки України. Так, ключовий кредитор – Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз зростання економіки України в 2016 році до 1,5%, а інфляції – до 15,1%. Хоча, ще в кінці минулого року в МФВ припускали, що економіка України в 2016 році зросте на 2% при інфляції 12%, що і було закладено в держбюджет на цей рік. Прогноз по безробіттю в 2016 році був збережений МВФ на рівні 9,2%. Прогноз Фонду по Україні на 2017 рік більш оптимістичний. Очікується, що економіка виросте на 2,5%, інфляція знизиться до 11%, а рівень безробіття – до 8,8%. Позитивною новиною в кінці минулого тижня, стала заява глави Європейського департаменту фонду Пола Томсена про те, що фонд готовий до подальшої співпраці з новим урядом України – це, по суті і підтримало намітився локальний «бичачий» тренд на ринку акцій.

Що ж стосується торгів на російському фондовому ринку, то тут інвестори в п’ятницю продовжили фіксувати прибуток і скорочувати свої довгі позиції напередодні недільної зустрічі в Досі країн-виробників нафти. Індекс ММВБ закрився на позначці 1907,78 пунктів, показавши зниження за п’ятницю на 0,42%.

Повертаючись до самої зустрічі в столиці Катару Досі, що пройшла в неділю 17 квітня слід зазначити, що її учасники так і не змогли домовитися про замороження видобутку нафти. Згідно з даними джерела агентства Reuters, країни ОПЕК заявили що не входять до складу нафтового картелю партнерам, що мають намір спочатку домогтися єдиного рішення всередині організації на саміті, який пройде в червні. Після цього буде можлива ще одна зустріч з представниками держав, що не входять в ОПЕК. За даними ж джерел Bloomberg, учасники зустрічі не змогли вирішити питання, чи слід поширювати дію угоди на Іран. Представники Ісламської республіки, яка є членом ОПЕК, відмовилися приїхати на зустріч через те, що не збираються заморожувати видобуток нафти до повернення обсягів експорту на прибутковий рівень після зняття санкцій.
У будь-якому випадку, в середньостроковій перспективі, результати минулих нафтових переговорів негативним фоном позначаться на російському ринку акцій і відповідно на ослабленні рубля. Останній, після досить-таки впевненого зміцнення останні кілька місяців, в понеділок може почати середньострокову корекцію в район 70 руб. / дол.

Індекс UX – технічна картина:

Индекс УБ

Як видно з денного графіка “бикам” вдалося перехопити ініціативу в районі нижньої межі так званого «січневого спадного каналу». Минулої п’ятниці Індексу вдалося закритися трохи вище лінії опору лежить на позначці 600 п. Статус лінії підтримки даний рівень отримає лише за умови впевненого закріплення котирувань вище п’ятдесяти періодної ковзної середньої, в яку на даний момент уперся Індекс. По суті, вітчизняним фондовим гравцям потрібно пильно стежити за поточною оцінкою, адже саме тут може виникнути переломний момент в динаміці показника вітчизняного фондового ринку. При впевненому закріпленні покупців над рівнем 600 п. Є досить висока ймовірність подальшої «бичачої» корекції в район відмітки 660 п. Якщо ж продавцям вдасться зломити зародилася в кінці минулого місяця локальний висхідний тренд, то тоді Індекс чекає спуск в район відмітки 500 п.

Ф’ючерсний контракт на Індекс UX:

Фьючерс на индекс УБ

Червневий ф’ючерсний контракт на Індекс УБ (UX-6.16) закінчив торги на позначці 580,6 п. За тиждень ф’ючерс знизився на 0,9%. Спред між Індексом УБ і поточним ф’ючерсом на нього під кінець торгового тижня склав -24,78 пунктів.

Як видно з графіка, ф’ючерс на індекс пробив, сформував новий рівень підтримки в районі 537,5 п. Від якого ми спостерігали висхідний локальний тренд. І який був пробитий в п’ятницю після спроб взяття покупцями горизонтального рівня опору 600 п. Закріплення котирувань нижче лінії висхідного локального тренда дасть сигнал до можливого чергового спуску ф’ючерсу до підтримки 537,5 п.

Ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота:

фьючерс на золото

Вітчизняний ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота (GOLDU-6.16) завершив тиждень на позначці 1237 дол. за унцію. За п’ять торгових сесій ф’ючерс показав негативну динаміку близько 2%.

Технічно «золотий ф’ючерс» торгується між двома ключовими рівнями: 1275 дол. – опір і 1200 дол.  – підтримка. Відповідно робити будь-які дії зараз по відкриттю позицій не доцільно. З огляду на середньостроковий позитив, який присутній на американських фондових майданчиках і поступове зміцнення долара можна припустити подальшу корекцію інструменту в район позначеної на графіку лінії підтримки, що проходить через позначку 1200 дол. за тройську унцію.

Ф’ючерсний контракт на курс євро – долар США:

фьючерс на евро-доллар

Вітчизняний червневий ф’ючерсний контракт на курс євро-долл. США (DE-6.16) закінчив торговельний тиждень на позначці 1,1302 дол. За результатами ж п’ятиденної динаміки ф’ючерс показав зростання близько 1,4%. На ринку форекс базовий актив ф’ючерсу – валютна пара EUR / USD, закрився на позначці 1,1300 дол.

Технічна картина по «українському» євро-доларового ф’ючерсу зображена на денному графіку показує, що найближча лінія опору зараз знаходитися на позначці 1,1355 дол., а найближчий рівень підтримки лежить на позначці 1,1100 дол. Утримання продавцями рівня 1,1355 дол. дасть можливість придивитися до відкриття коротких позицій в рамках наміченої можливої корекції по інструменту.

Ф’ючерсний контракт на курс долар США – українська гривня:

фьючерс на гривна-доллар

Червневий ф’ючерсний контракт на курс долар США-українська гривня (DX-6.16) закінчив робочий тиждень на позначці 26 грн. За п’ять торгових сесій ф’ючерс знизився в ціні на 5%. У той же час середньозважений курс на міжбанківському валютному ринку України, закрив тиждень на позначці 25,475 грн. за долар США, показавши зміцнення національної валюти щодо попереднього дня закриття міжбанку на 17 копійок. Зміцненню національної валюти стала новина про те, що МВФ готовий відновити співпрацю з нашою державою.

З технічної точки зору ф’ючерс на курс долар-гривня, після тривалого перебування в районі верхньої межі висхідного торгового каналу співпав з горизонтальним рівнем опору, на гепе знизився до нижньої межі визначеного на графіку каналу. При виході з якого можлива корекція до найближчого горизонтальному рівні підтримки проходить через позначку 25 грн. за дол. США.