Торги п’ятниці український фондовий ринок завершив зростанням. Індекс UX зупинився на позначці 612,24 пункту, додавши за сесію 1,5%.  За п’ять робочих днів показник вітчизняного фондового ринку збільшився близько на 1%. У центрі уваги біржових гравців, як і раніше, знаходяться кілька важливих корпоративних подій – дивіденди по емітентах з державною часткою власності та прийняття рішень на майбутніх річних зборах акціонерів щодо переформатування підприємств з ПАТ в ПрАТ (дати зборів акціонерів і основні питання, що розглядаються на них, можна подивитися тут). Щодо першої події можна сказати, що похвалитися в цьому році виплатою дивідендів за результатами діяльності 2015 року зможуть не всі емітенти. Порадувати дивідендних інвесторів зможуть «Турбоатом» ((TATM) – збори акціонерів 26.04., Передбачувані дивіденди 2,705 грн. / Акція), на який раніше мало хто звертав увагу, і «Центренерго» ((CEEN) – річні збори 28.04, передбачувані дивіденди 0 , 0568 грн. / акція за 2015 рік і 0,0573 грн. / акція за 2014 рік). Щодо другої події – то тут зберігається колишня інтрига по підприємствах входять до групи «Метінвест» і «ДТЕК» річні збори акціонерів за якими ще не пройшли. Поки що, емітенти з ДТЕК з часткою держави в акціонерному капіталі, за якими пройшли збори, залишаються публічними акціонерними товариствами – Фонд держ. майна справно відвідує проходять збори і голосує проти перетворення підприємств в приватні акціонерні товариства, що було сприйнято інвесторами досить позитивно. З усім іншим можна сказати, що ймовірність їх перетворення в ПрАТ досить таки велика, а отже зберігати в своїх портфелях акції таких емітентів частому інвесторові не доцільно в розрізі економічного сенсу і подальшої інвест привабливості підприємств.

З позитивного макро-економічного фону можна відзначити відновлення співпраці МВФ з нашою державою. За словами глави НБУ Валерія Гонтаревої місія Фонду готова відвідати Україну найближчим часом. Також слід зазначити і зниження з 22 квітня облікової ставки до 19% річних з 22% річних, що означає здешевлення позикових фінансових ресурсів в українській економіці. Як повідомили в Національному банку, рішення про лібералізацію монетарної політики прийнято в зв’язку з триваючим трендом зниження споживчої інфляції, яка за підсумками першого кварталу поточного року сповільнилася до 1,6%, що виявилося нижчим за очікування регулятора. Крім зниження ставки, НБУ також анонсував лібералізацію валютного ринку, але після відновлення співпраці з МВФ. Зокрема, валютна лібералізація повинна торкнутися скасування заборони на репатріацію дивідендів за результатами оцінки обсягів дивідендів до виплати. Економічного позитиву на минулому тижні додала і статистика зростання промислового виробництва – в березні вона зросла на 4,8%, продовживши тренд, що почався в лютому, коли промвиробництво збільшилося на 7,6% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Найбільше зростання було зафіксовано у виробництві комп’ютерів, електронної та оптичної продукції – в 1,6 рази, виробництві коксу і продуктів нафтопереробки – на 26,6%, видобутку кам’яного та бурого вугілля – на 25,9%, металургії – на 19,1% .

Що ж стосується торгів на російському фондовому ринку, то тут після розпочатої на початку п’ятниці корекції вниз, Індексу ММВБ все ж вдалося закритися на позитивній ноті, додавши за сесію 0,88% і зупинившись на позначці 1927,26 пунктів. Традиційно підтримала російський ринок акцій росте нафта. Незважаючи на те, що в минулу неділю на зустрічі в Досі країни-експортери не змогли домовитися про обмеження видобутку, підтримати котирування «чорного золота» допомогли дані про зниження видобутку в США і новини про страйк в Кувейті. До завершення тижня підтримкою стали виступати чергові словесні інтервенції щодо можливої «заморозки» видобутку сировини. У четвер генсек ОПЕК Абдулла ель-Бадрі підтвердив, що ОПЕК продовжить розмови про «заморожування» рівня видобутку нафти в червні.

Індекс UX технічна картина:

Индекс УБ

Як видно з графіка (денний таймфрейм), покупцям поки вдається підтримувати рівень підтримки лежить в районі позначки 600 п. Висхідний локальний тренд також не зламаний, а котирування закрили тиждень вище п’ятдесяти періодної скользячої середньої (50ЕМА), що свідчить, поки, про відсутність інтересу у продавців рухати ринок в протилежну росту сторону. При впевненому закріпленні «биків» над 50ЕМА є досить висока ймовірність подальшого локального зростання в район відмітки 660 п.