Останній день робочого тижня український фондовий ринок завершив на мажорній ноті. Індекс UX зупинився на позначці 658,64 пунктів, додавши за сесію 2,72%. За п’ять робочих днів Індекс виріс на 5,5%.
З новин котрі стосуються безпосередньо вітчизняного фондового ринку варто відзначити рішення Індексного комітету ПАТ «Українська Біржа». На засіданні якого більшістю голосів було прийнято рішення виключити з індексного кошика біржі акції ПАТ «Азовсталь» (AZST) і ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод» (AVDK) у зв’язку з їх перетворенням з ПАТ в ПрАТ. Таким чином, 16 червня в індексі УБ залишиться п’ять емітентів.

Відносно макро-економічного фону, то тут варто відзначити повідомлення прес-служби Державної фіскальної служби про те, що доходи зведеного бюджету України, за попередніми даними, за січень-травень 2016 року склали 254,9 мільярда гривень, що на 28,2%, більше, ніж за аналогічний період 2015 року. Згідно з повідомленням, з урахуванням перерахувань відповідно до Бюджетного кодексу, доходи державного бюджету за вказаний період склали 200,9 мільярда гривень, до місцевих бюджетів надійшло 54 мільярди гривень, в цілому це забезпечило виконання індикативних показників Міністерства фінансів на 114,5%.

Інший новиною, що стосується безпосередньо грошей, стало підписання угоди між урядом України та урядом США про надання нашій країні кредитних гарантій обсягом 1 млрд. Дол. В рамках домовленостей між вищим керівництвом обох країн. Угода покликана підтримати програми економічних реформ в Україні, яку підтримує МВФ, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), а також забезпечити подальший доступ України до ринків капіталу шляхом випуску облігацій під кредитні гарантії США.

Що ж стосується торгів на російському фондовому ринку, доступ до якого надає наша компанія, то Індекс ММВБ закрив п’ятницю в червоній зоні, знизившись на 0,21%, до позначки 1886,84 пунктів. Тригером для зниження більшості акцій підприємств торгованих на Московській біржі, послужила негативна реакція на фондових ринках Європи і США, які виявилися під тиском вкрай слабких даних по кількості нових робочих місць за травень в несільськогосподарському секторі. Сильне зниження коефіцієнта безробіття з 5,0% до 4,7% не змогло зробити позитивний вплив на настрій інвесторів, що призвело до розмов про те, що американська економіка може сповільнити темп зростання. Доларовий індекс РТС, навпаки ж, виріс на 1,16% і зупинився на рівні 902,64 пунктів на хвилі сильного зміцнення рубля, в першу чергу, через падіння американського долара. Вихід дуже слабких даних по кількості нових робочих місць в травні в США, на думку експертів, помітно знизив очікування можливого підвищення ставок ФРС не тільки в червні, а й взагалі влітку. Ймовірно, що в понеділок ринки будуть ще перетравлювати ці цифри, що може змусити інвесторів прокласти продавати долар і йти від покупки через ризик.

Що ж стосується нафти, то вийшли в п’ятницю дані від Baker Hughes, вказали на зростання числа бурових установок за тиждень, не дозволила «бикам» закріпиться вище 50 дол. За барель по марці Brent, але перелому в настрої серед гравців поки не спостерігається. Проте, з огляду на дискусії на тему того, стійко чи рух нафти вище 50 дол. За барель, на п’ятничні дані Baker Hughes варто звернути увагу. Адже якщо відновлення числа бурових установок на нафтових родовищах виявиться не поодиноким подією (поки воно сприймається ринком як таке), і в найближчі тижні ця тенденція отримає розвиток, це буде сигналом про те, що побоювання «биків» щодо того, що більш високі ціни повернуть до життя, що стали нерентабельними свердловини, не безпідставні.

Індекс UX – технічна картина:

Индекс УБ

Що ж стосується технічної картини за індексом Української Біржі, то тут «бики» перейшли в наступ, про що свідчить підвищений обсяг торгів і спроба пробити з ходу опір на позначці 660 п. Таким чином, при впевненому закріпленні вище даного опору, середньостроково, нас чекає продовження покупок, аж до позначки 700 п., що є досить вагомою лінією опору. Також варто звернути увагу, що до даної позначки наближається 200 периодная змінна середня (200 ЕМА), яка за класикою тих. аналізу посилить значиму лінію оборони «ведмедів». Проте, поки що говорити про якесь серйозне «бичачому» тренді поки не доводиться. Про дійсному переломі сил між покупцями і продавцями буде говорити пробою, на денному графіку, двохсот періодної ковзної середньої.