Нафта подорожчала в кінці минулого тижня і намагається розвинути невпевнену висхідну динаміку на сьогоднішніх торгах. Сорт марки Brent на азійській сесії ненадовго заглядав за позначку 46 доларів за барель, а WTI торгувався поблизу 43,66. Однак аналітики Commerzbank радять не спокушатися, оскільки загальний фундаментальний фон по нафті залишається вкрай негативним, а висхідна динаміка є лише короткостроковою корекцією від рівнів перепроданості, а також наслідком несприятливих погодних умов (через тропічний шторм в Мексиканській затоці довелося зупинити роботу на деяких родовищах) . Однак це явище тимчасове, і пов’язане з ним скорочення виробництва буде швидко виправлено. У третьому кварталі профіцит пропозиції може зменшитися за рахунок попиту з боку нафтопереробних заводів, однак ефект буде не таким значним, як хотілося, оскільки, крім американських сланцевіков видобуток нарощують також Лівія і Нігерія.

График котировок нефти

У Commerzbank виділяють три фактори, що вказують на подальше зниження цін на нафту в короткостроковій перспективі:

1. Теоретично, падіння цін на нафту WTI нижче 45 доларів за барель здатне охолодити запал сланцевих компаній, але ми дізнаємося про це не відразу, а через кілька тижнів через те, що компанії реагують на цінову динаміку з затримкою.

2. За даними Управління енергетичної інформації США (EIA), за станом на кінець травня кількість пробурених, але незавершених свердловин на американських родовищах досягло 5946 тис., А це той запас міцності, який дозволяє компаніям видобувати нафту без істотних витрат, незважаючи на зниження цін .

3. Спекулятивні інвестори йдуть з ринку. За даними CFTC, число довгих спекулятивних позицій тут за звітний період скоротилася майже на 60 тис. Контрактів. Це означає, що інвестори налаштовані песимістично і в найближчому майбутньому ціни, швидше за все, продовжать падати.