Падіння цін на нафту в понеділок не тільки відновилося, воно ще супроводжувалося вкрай негативним технічним сигналом – пробоєм локального рівня підтримки в районі $ 72.65. Це означає, що всі нові продавці можуть підключатися до продажу, зокрема, інерційні фонди. Новий мінімум склав $ 71.8 по Brent. Серпневі ф’ючерси на легку малосірчисту нафту на NYMEX також втрачають 3.25% до $ 68,7 за барель.

Brent

Ось кілька основних причин, які називають аналітики в обгрунтування подальшого зниження цін:

По-перше, інвестори чекають зростання пропозиції нафти на тлі збільшення видобутку ОПЕК +, в тому числі збільшення видобутку в Лівії, а також внаслідок ослаблення режиму санкцій США проти Ірану. Саудівська Аравія поставила додаткові обсяги нафти, принаймні, двом азіатським покупцям після повного виконання контрактних зобов’язань в регіоні на серпень, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на обізнані джерела. Ірак, за попередніми оцінками, збільшив експорт нафти в першій половині липня на 6%, до 4.05 млн барелів на добу. Міністр фінансів США Стівен Мнучін в понеділок заявив, що Вашингтон в деяких випадках може зробити виключення для країн, які не встигнуть відмовитися від іранської нафти до вступу в силу американських санкцій. До цього він говорив, що США готові вводити санкції проти будь-якої країни, яка продовжить закупівлі нафти в Ірану. Відповідно до заяв американської влади, санкції проти Ірану вступлять в силу з 4 листопада. Деякі країни вже почали відмовлятися від закупівель сировини у Ірану, наприклад, Індія. Разом з тим Іран зажадав від інших країн-учасниць ОПЕК дотримання узгоджених обмежень на видобуток нафти. Міністр нафти країни Біжан Зангане надіслав листа президентові ОПЕК, міністру енергетики ОАЕ Сухейль Мухаммеду аль-Мазруі, попередивши картель про можливої ​​втрати ефективності організації в разі подальшого невиконання угоди про обмеження видобутку деякими країнами картелю. Як наголошується в листі, в червні рівень видобутку в ряді держав картелю був вище узгоджених показників. Він підкреслив, що міністерському моніторинговому комітету необхідно стежити за виробництвом нафти країн-членів з липня 2018 року (першого місяця реалізації нової угоди ОПЕК +) і повідомляти кожній країні про рівень їх виконання угоди.

По-друге, Росія може, неявно, після зустрічі Трампа і Путіна наростити видобуток для відшкодування її перебоїв в інших країнах. Президент США Дональд Трамп уже схилив до цього Саудівську Аравію, яка несподівано збільшила видобуток в червні на 460 тис. барелі на добу. Сьогодні ми чекаємо прес-конференції Трампа з президентом Росії Володимиром Путіним. Але офіційного підтвердження інформації про те, що Росія збільшить видобуток, може і не бути. Це може бути ціною політичної угоди, яку Трамп укладе з Росією, наприклад, по Сирії.

По-третє, в п’ятницю ЗМІ стали повідомляти про те, що адміністрація Трампа розглядає можливість використання стратегічних резервів нафти, оскільки Трамп обурений зростанням цін на бензин. Напередодні проміжних виборів восени йому зовсім не хочеться втрачати політичні очки.

По-четверте, гравці відреагували на дані про уповільнення темпів економічного зростання в Китаї у 2-му кварталі. Причому дані відносяться по часу до активної фази загострення зовнішньоторговельних відносин США і КНР. Китай є найбільшим споживачем сировини. Уповільнення економіки цієї країни може знизити попит на нафту та інші сировинні матеріали.