Продовжуємо розглядати торгові ідеї котрі надходять з строкової секції Московської Біржі, доступ до якої надає наша компанія. Сьогоднішня аналітика буде присвячена ф’ючерсу на вартість нафти марки Brent (поточний тіккер BR- 12.15). Як бачимо з тижневого графіка, ф’ючерс продовжує знижуватися до своєї ключової лінії підтримки 40 дол. за баррель.

недельный график нефти

На годинному ж графіку  зображеному нижче, нанесені локальні рівні опору, до яких в короткостроковій перспективі, можуть бути відскоки ціни і які можуть використовуватися як точки входу для відкриття «коротких» позицій і виставлення захисних “стоп-заявок”.

часовой график нефти

Враховуючи поточну технічну картину, наведену з графіків вище, доцільно придивлятися до відкриття «шортів» з цільовим тейк-профітом 40 дол. І захисним стоп-наказом 43,7 дол. за барель.

Стосовно фундаментальної картини по ринку нафти, то тут можна навести витяги з аналітичного опитування проведеного Wall Street Journal серед банків, які не відчувають оптимізму щодо цін на нафту в 2016 році напередодні засідання ОПЕК 4 грудня. Аналітики опитаних банків чекають, що ціна на нафту в наступному році не підніметься вище 60 доларів за барель. Середній прогноз 11 банків-респондентів припускає ціну нафти сорту Brent у наступному році на рівні 57 доларів за барель, у той час як нафта WTI коштуватиме 53 долара за барель. З серпня спостерігається стійка тенденція зниження прогнозу середніх цін на нафту на майбутній рік. На поточний момент нафта продовжує дешевшати після новин про зростання запасів сировини в США і коментарів Ірану про те, що на нараді картелю рішення про скорочення квот на видобуток прийнято не буде. За загальним визнанням, негативний вплив на ціни надає надлишок пропозиції і слабкий попит на нафту.

Прогноз низьких цін може бути проблемою для ОПЕК. Торік картель не став знижувати рівень видобутку нафти, щоб захистити і збільшити свою ринкову частку, вигравши конкурентну війну проти виробників сланцевої нафти в США. Це призвело до обвального падіння цін. Тепер деякі члени ОПЕК зіткнулися з фінансовими труднощами через падіння доходів отриманих від видобутку сировини. Але поки всі воліють терпіти і затягнути паски: небагато аналітиків припускають зміну політики ОПЕК на майбутньому засіданні організації. Чотири місяці тому банки вважали, що ціна на нафту в 2016 році виросте більш ніж до 70 доларів за барель. Однак з тих пір їх думка змінилася. І зараз вони вважають, що світовий надлишок пропозиції зберігатиметься і в наступному році, через що ціни продовжать залишатися низькими. У виграші залишаться споживачі сировини у всьому світі. А ось ряди виробників можливо здригнуться. Експерти обіцяють подальші проблеми Росії та Венесуелі. Дешева нафта стане сильним фінансовим випробуванням для багатьох нафтових компаній, багато з яких вже готуються до більш тривалого періоду низьких цін. Багатьом країнам ОПЕК потрібні набагато більш високі ціни на нафту для балансування бюджетів. Так, Ірану необхідна ціна нафти вище 90 доларів за барель, а Лівії – більше 200 доларів за барель.

Як вважають опитані банки, ціна нафти Brent залишатиметься нижче 60 доларів за барель до 4-го кварталу наступного року. Ціни нафти WTI, ймовірно, проб’є вгору цю позначку тільки в 2017 році. Банки прогнозують, що нафта Brent в 2017 році буде коштувати 67 доларів за барель, а нафта WTI – 64 долара за барель. Управління енергетичної інформації Міненерго США ще більш песимістично. Як прогнозують експерти відомства, в наступному році ціна нафти Brent складе 56 доларів за барель, а ціна нафти WTI – 51 долар за барель.

У наступному році Іран збільшить постачання своєї нафти на міжнародний ринок після зняття міжнародних санкцій. Що посилить перспективи зниження цін. Збільшення поставок нафти з Ірану може скласти 500 000-700 000 барелів на день. Це серйозний обсяг, він збільшить поточний надлишок пропозиції на світовому ринку, який складає близько 2 млн барелів на день. У той же час, видобуток нафти в США не падає так швидко, як декому хотілося б – у квітні вона досягла піку 9600000 барелів на день, але потім стала повільно знижуватися, впавши у вересні в порівнянні з серпнем на 20 000 барелів на день до 9,3 млн барелів на день, згідно з даними Міненерго США.