СкальпингСкальпінг – це найприбутковіша, і в той же час, найважча стратегія торгівлі на фондовому ринку. Скальпінгом називають високочастотну внутрішньо-денну торгівлю на біржі. Велика кількість угод і висока швидкість їх здійснення, дозволяють заробляти скальперу практично на будь-якому русі ринку, за рахунок невеликих, але частих прибутків. На Московській біржі найбільш підходящими для скальпінгу являються ф’ючерси на індекс РТС і на курс рубля до долара. На Українській біржі, раніше активно скальпували ф’ючерс на Індекс UX, але на поточний момент він втратив совою ліквідність і для скальпінгу не підходить.

Можна сказати що скальпер – це риба-лоцман і піранья в одній особі. Як риби-лоцмани скальпери супроводжують великих гравців, стежать за їх поведінкою, аналізують їх дії, роблять випереджальні угоди або виставляють свої заявки перед великими лотами. При цьому також як і піраньї скальпери відкушують маленькі шматочки прибутку від великого «пирога» фондового ринку.

Стратегія скальпингу – це найбільш динамічний вид торгівлі на біржі. За допомогою скальпингу можна досить швидко «розігнати» маленький депозит до середніх розмірів. Також скальпинг є, напевно, найкращою методикою навчання біржової торгівлі. Так як змушує трейдера постійно стежити за ринком, аналізувати його і намагатися зрозуміти причини тих чи інших рухів. Також, відповідно до загального правила, для того щоб опанувати мистецтво біржової торгівлі, потрібно зробити 100 000 угод. І якщо, у середньострокового трейдера на здійснення, такої кількості угод підуть роки, то скальпер впорається за кілька місяців.

Стратегії скальпингу

Класична стратегія скальпингу.

Однією з найпоширеніших скальперських стратегій є класична – – торгівля по «стакану». Базується вона на використанні дисбалансу між покупками і продажами, який, по суті, завжди присутній. Подібного роду дисбаланс часто призводить до короткострокового руху котирувань, чим і користуються скальпери. Однією з варіацій такої стратегії можна назвати «фронтраннінг». Коли трейдер виставляє свої заявки перед великими лотами. Подібні великі лоти зазвичай служать своєрідною «подушкою безпеки» якщо ринок починає рухатися в протилежну, від прогнозу скальпера, сторону.

«Імпульсна» стратегія скальпування.

Друга поширена стратегія – «імпульсна». Вона включає в себе оцінку світових індексів, або так званих “поводирів”. Вони здатні викликати короткостроковий рух цілого ринку або певного інструменту, в результаті кореляції вітчизняного ринку з зовнішніми майданчиками.

«Гібридна» стратегія скальпінгу.

Але найчастіше, трейдери використовують так званий «гібридний» метод скальпування, який ґрунтується на оцінці моментальної ліквідності інструменту що торгується в поєднанні зі спостереженням за «поводирями».

Cкальперскій привід

Будь-якому скальперу, не рахуючи звичайної торгової платформи, потрібен додатковий софт для швидкої торгівлі в біржовому «стакані» (таблиці котирувань). Останній відображає додаткову аналітичну інформацію, а також дозволяє швидко виставляти і знімати заявки. Швидкість – одне з найголовніших переваг високочастотного трейдера.

Робочий стіл скальпера виглядає приблизно так:

Рабочий стол скальпера

У мережі є чимало подібних якісних програм, в тому числі і безкоштовних, які вже отримали високі оцінки практикуючих трейдерів. Наші клієнти найчастіше використовую привід Q-skalp. Подивитися як налаштовувати даний привід і як за допомогою нього швидко здійснювати торгові операції ви можете подивившись запис навчального вебінару.

Відео-запис семінару «Як скальпувати за допомогою приводу Q-skalp»

Привід Q-skalp також є відмінним помічником для початківців трейдерів. У приводі можна встановити опцію «Емуляція торгів» і тоді: ви бачите реальний ринок, бачите свою статистику угод, робите ці угоди, але вони не потрапляють на біржу. Тобто якщо в процесі навчання Ви робите збиткові угоди, то реальні гроші ви не втрачаєте. Це дуже зручно на початку процесу навчання біржової торгівлі. Таким чином Q-skalp – це просунута версія демо-рахунку quik.

Навчитися скальпінгу можна самостійно або з наставником. Перший спосіб – дешевше, другий ефективніше і швидше. Кожен вибирає свій варіант. Першим ми можемо допомогти встановити і налаштувати привід Q-skalp і порадити корисну літературу і відео-записи семінарів. Другим можемо надати індивідуальне навчання з скальпінгу з професійними трейдерами, які займали призові місця на різних конкурсах з біржової торгівлі. При цьому ці трейдери також є нашими клієнтами і знають всі нюанси навчання і становлення скальпера. Записатися на індивідуальні курси навчання з скальпынгу можна тут.