Телефони

Зв’язок по телефону наразі за номером:
+38(044)377-52-77

Пошук
Языки
  • Українська
  • English
  • Русский

Спот ринок | Акції та облігації

Індекс українських акцій

Як купити акції українських підприємств.

Купити акції компаній і підприємств зазвичай можна на фондових біржах. Найбільш відомі світові біржі: Нью-Йоркська фондова біржа – NYSE, Токійська, Шанхайська, Лондонська і Європейська біржа Euronext. Цінні папери українських компаній можна придбати на Українській біржі, яка розділена на дві секції:

  • Ринок акцій (спот) – де торгуються акції, облігації та сертифікати інвестиційних фондів
  • Строковий ринок, – де торгуються деривативи (ф’ючерси та опціони).

На ринку акцій можна купити цінні папери флагманів вітчизняної економіки:

  • Мотор Січ – одне з найбільших підприємств у світі з виробництва двигунів для вертольотів і літаків, а також газотурбін для промисловості.
  • Райффайзен Банк Аваль – один із системних банків, що входить до групи «найбільших». Банк є дочірнім підприємством австрійського Raiffeisen Bank International.
  • Укрнафта – найбільша газовидобувна і нафтопереробна компанія України. Також працює в сегменті роздрібної торгівлі паливом, має мережу заправок «Укрнафта».
  • Миронівський Хлібопродукт – провідне сільськогосподарське підприємство в Україні. Працює в сферах рослинництва, птахівництва, м’ясопереробки. Найбільш відомі торгові марки компанії: «Наша Ряба», «Легко», «Сертифікований Ангус», «Бащинський». Купити акції Миронівського Хлібопродукту можна як на Українській біржі, так і на Лондонській фондовій біржі.

Для того щоб купувати акції необхідно відкрити торговий рахунок у ліцензованого брокера

Український фондовий ринок катастрофічно недооцінений.

Якщо провести порівняльний аналіз, і порівняти вартість акцій українських підприємств з вартістю цінних паперів аналогічних зарубіжних компаній, то ми побачимо, що ціни на них відрізняються в рази. Більше того вартість акцій зараз, набагато нижче ніж у 2010 році. Навіть якщо папери українських емітентів повернуться до цін 2010 року, то від нинішніх рівнів зростання складе 300-1500%.

ціна на акції Мотор Січ
ціна на акції центрєнерго
ціни на акції Банка Аваль

Торгівля акціями на біржі – це своєрідна інтелектуальна гра. Де призом є – прибуток, а програшем – збитки по торгівельному рахунку. При цьому варто розрізняти активний трейдинг і пасивне інвестування. Під активним трейдингом мається на увазі постійний аналіз біржової інформації, відстеження останніх новин, здійснення великої кількості угод. Під пасивними інвестиціями мають на увазі первісне опрацювання інвестиційної стратегії і поступове формування інвестиційного портфеля, згідно з правилами, визначеними раніше. Найчастіше пасивні інвестиції здійснюються за допомогою послуги – довірче управління. Але інвестор може і самостійно управляти своїм портфелем, згідно свого інвестиційного плану.

На чому можна заробити, торгуючи акціями на біржі?

По перше на різниці вартості купівлі і продажу, тобто на спекуляціях. Купити акції – дешевше, продати – дорожче. Завдяки Інтернет-трейдінгу, зараз трейдер може купувати і продавати акції на біржі не виходячи з дому.
По друге на дивідендах. За підсумками року акціонерні товариства виплачують дивіденди. Розмір дивідендів може коливатися від 1% до 20% вартості акції. Але не всі підприємства і не завжди платять дивіденди. Для того що б акціонерне товариство виплатило дивіденди необхідно:

  1. щоб підприємство отримало прибуток за звітний рік, не завжди виходить закінчити рік з прибутком.
  2. щоб на зборах акціонерів ухвалили рішення про направлення частини прибутку на виплату дивідендів акціонерам; часто буває, що прибуток реінвестується в модернізацію виробництва або спрямовується на покриття інших витрат.

Слід зазначити, що якщо в акціонерному товаристві є державна частка, то за підсумками року підприємство зобов’язане виплатити 50% прибутку у вигляді дивідендів. З корпоративною структурою українських акціонерних товариств, акції яких торгуються на біржі, ви можете ознайомитися в розділі «Емітенти». Подивитися історію виплат дивідендів за попередні роки можна на сторінці «Корпоративна звітність».

Відстежити рух ринку акцій в цілому, а відповідно і стан української економіки, можна по динаміці Індексу українських акцій (UXІ). Але варто враховувати той факт, що фондовий ринок є випереджальним індикатором розвитку економіки країни. Спочатку змінюється динаміка фондового індексу, а потім ми спостерігаємо відповідні події в реальному секторі. Якщо в економіці проблеми, то ми спочатку побачимо падіння фондових індексів, а вже потім наслідки кризи відчує на собі кожен громадянин.

Динамика Индекса Украинских акций

Індекс українських акцій складається з акцій таких підприємств:

  1. ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”
  2. ПАТ “Мотор Січ”
  3. ПАТ “Центренерго”
  4. ПАТ “Донбасенерго”
  5. ПАТ “Укрнафта”

При цьому варто враховувати, що акції Центренерго і Мотор Січі мають найбільшу вагу в індексі, 22% і 21% відповідно. Також варто відзначити, що індексні папери є найбільш ліквідними, тобто ці акції можна відносно легко купити і продати. Тому ми завжди рекомендуємо, при формуванні інвестиційного портфелю, в першу чергу придивлятися саме до індексних акціяй.

Торгівля на біржі може бути як прибутковою, так і збитковою. Не варто забувати, що біржова торгівля це хоч і високоприбуткова, але і високоризикова діяльність. Акції знаходяться в постійному русі, додаючи або втрачаючи в ціні. Зловити ці рух і “вичавити” з них максимум доходу, – в цьому і полягає майстерність трейдера. Варто відзначити, що на Українській біржі можна заробляти не тільки на зростанні, а й на падінні вартості акцій. Заробити на зниженні можна за допомогою маржинальної торгівлі, відкриваючи «короткі позиції (шорти)». Детальніше механізм гри на пониження описаний в розділі «Маржинальна торгівля».

Підписатись на розсилки
Loading
Запит на консультацію

    Name*

    Тelephone*

    Антиспам

    Все права защищены

    All rights reserved 2015

    Інтернет-трейдинг – Світ Інвест
    Інтернет-трейдинг – Світ Інвест
    Запрос на консультацию

      Name*

      Тelephone*

      Антиспам

      Замовити дзвінок

        Name*

        Тelephone*

        Антиспам

        HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com