Фундаментальні фактори котрі призводять до ослаблення гривні: негативне сальдо торгового балансу і складності з надходженням валюти по капітальному балансу, підвищення темпів інфляції, несприятлива політична обстановка. На 2018 рік уряд спрогнозував показник середньорічного курсу гривні на рівні 29,3 грн./дол. На кінець 2018 року, за прогнозами Кабміну, курс гривні буде на рівні 30,1 грн./дол.

Таким чином після тривалої паузи, з моменту запуску (кілька років тому) на терміновій секції Української Біржі ф’ючерсного контракту на курс долар США-українська гривня, даний інструмент знову набирає популярність, як серед приватних трейдерів, так і серед юридичних осіб. З кінця листопада місяця 2017 року на найближчому ф’ючерсному контракті (DX-3.18) на дану валютну пару наша компанія — «І-нвест» (ТМ «Svit Invest»), є офіційним маркет-мейкером на терміновій секції Української Біржі. Це «вдихнуло» нове життя у ф’ючерс на найпопулярнішу, на готівковому ринку України, валютну пару — дол./грн. Ми тримаємо спред між ціною найближчої покупки і продажу всього в 0,1 грн. — це дає можливість всім спекулянтам, з мінімальними витратами, вигідно і комфортно відкривати і закривати свої позиції.

Фьючерс на долл./грн.
Наприклад, маркет-мейкер на дальньому ф’ючерсному контракту DX-6.18, тримає спред 1-1,5 грн., Хоча і там на даний момент проходять угоди, як видно на малюнку нижче:

доллар-гривна на Укр Бирже
Нагадаємо, що даним ф’ючерсним контрактом можуть торгувати, всі, хто підключений до торгів на «Українській Біржі» і має встановлений торговий термінал Quik. Загальні параметри специфікації ф’ючерсного контракту такі:
Спецификация фьючерса
Чому ф’ючерс, а не готівковий валютний ринок:
1) Немає обмежень НБУ;
2) Не треба стояти в черзі в банківських валюто-обмінниках, при сильному ажіотажі;
3) Відсутність недобросовісних продавців/покупців, як на «чорному» готівковому ринку;
4) «Ефект плеча» — купуємо/продаємо 1000 дол. (1 ф’ючерсний контракт) задіюючи гарантійне забезпечення (ГО) 10% від вартості ф’ючерсу — наприклад при вартості 28 100 грн. буде заблоковано ГО 2 810 грн .;
5) Наявність вечірньої торгової сесії на терміновій секції УБ 17:20-23:00.