Apple (NASD: AAPL). Очікується, що прибуток на акцію виросте до 8% у 2017 році і до 12% – в 2018. Вільний потік готівки в останньому кварталі по відношенню до того ж періоду минулого року зріс на 23%. Та частина доходу компанії, який вона отримує від таких послуг, як Apple Music і Apple Pay, продовжує зростати вражаючими темпами. Що стосується дивідендів, цілком природно, що прибутковість 1,61% річних слабо надихає шукачів стабільного доходу. Але важливо розуміти, що пропонований рівень виплат є всього 28% від прибутку Apple за попередні 12 місяців. Це означає, що є великий потенціал для зростання дивідендів, і компанія Apple ясно дала зрозуміти, що має намір підвищувати щорічні дивіденди . Фактично, вона робить це з 2012 року (коли були виплачені перші дивіденди), підвищуючи від року до року виплати на вражаючі 10,7% від чистого прибутку.
AT & T (NYSE: T) – одна з найбільших американських телекомунікаційних компаній і один з найбільших медіа-конгломератів. Є найбільшим постачальником як місцевого, так і дальнього телефонного зв’язку в США, а також одним з найбільших провайдерів бездротових послуг на території Америки. Має найвищу дивідендною прибутковістю серед компонентів Dow Jones – близько 4,83% річних.
Verizon Communications (NYSE: VZ) – американська телекомунікаційна компанія, одна з найбільших в США і в усьому світі; надає послуги фіксованого та мобільного зв’язку, супутникового широкосмугового доступу в інтернет, а також інформаційні послуги. Дивідендна прибутковість акцій – близько 4,72% річних.
Intel (NASDAQ: INTC) – найбільший в світі виробник мікропроцесорів. Основні покупці продукції – виробники персональних комп’ютерів. Крім мікропроцесорів, Intel випускає напівпровідникові компоненти для промислового і мережевого устаткування. Дивідендна прибутковість – близько 3%.
Зрозуміло, що формування оптимального дивідендного портфеля передбачає досить глибоку диверсифікацію, і ставити тільки на одну акцію в корені невірно. Інвестор може вибрати також високодівідендні торгуємі на біржі фонди (Exchange Traded Fund, ETF), які стабілізують портфель і дозволять інвестувати в широкий спектр активів без зайвих витрат. Спектр американських ETF включає відразу кілька біржових фондів, орієнтованих на інвестиції саме в дивідендні папери.
SPDR S & P Dividend ETF (NYSE ARCA: SDY) найпопулярніший фонд – структурований так само, як індекс S&P High Yield Dividend Aristocrats Index, в який входить 100 компаній, що виплачують найвищі дивіденди за останні 30 років. Таким чином, в число об’єктів інвестування потрапляють невипадкові компанії, котрі єдиноразово відзначилися високими виплатами, а тільки ті, хто з високою стабільністю платить дивіденди. Дивідендна прибутковість за минулий рік – близько 3%.
iShares S & P U.S. Preferred Stock Index Fund (NYSE ARCA: PFF), дивідендна політика даного ETF орієнтована виключно на високі показники, і нічого крім них. Активи фонду вкладені в привілейовані акції 312 американських компаній, а сам фонд знаходиться під управлінням відомої інвестиційної компанії BlackRock. Щорічна дивідендна прибутковість була на рівні близько 5,5%.