Торги п’ятниці український фондовий ринок завершив біля нуля. Індекс UX зупинився на позначці 647,81 пунктів, трохи знизившись 0,07%. За п’ять робочих днів Індекс показав умовний зростання + 0,5%.
Судячи з усього вітчизняний фондовий ринок прийняв, як належне, рішення на зборах акціонерів підприємств групи Метінвест перевестися з ПАТ в ПрАТ (приватне акціонерне товариство) та відповідно будь-якої понад негативної реакції по всьому ринку не було. Не менш гідно українські інвестори зустріли і новини про те, що, як виявилося, недавній флагман вітчизняних акцій – компанія «Укрнафта» (UNAF) знаходиться в передбанкрутному стані і підлягає санації, а значить вже сміливо можна викреслити паперу даного підприємства зі списку так званих « блакитних фішок ».
На внутрішньому макро-економічному рівні з позитивних новин варто відзначити, те, що «Міжнародний валютний фонд» задоволений українськими реформами і зараз йде узгодження ряду заходів необхідних для завершення другого перегляду програми розширеного фінансування, схваленої Фондом ще в березні 2015 року. Очікуваний транш становить 1,7 млрд. Дол., Очікуваний місяць «заходу» грошей в країну липень поточного року.
Що ж стосується торгів на російському фондовому ринку, доступ до яких надає наша компанія, то Індекс ММВБ закрив п’ятницю близько нуля, знизившись на 0,01% до позначки 1891,33 пунктів. Російський ринок акцій відчуває явний дефіцит ідей для подальшого зростання. Навіть «бичачі» відскоки по нафті вже не вражають інвесторів. Дана тенденція також підтверджується статистикою EPFR, хоча говорити про якесь масштабне виведення коштів з російського фондового ринку поки не можна. За тиждень чистий відтік коштів з фондів, що інвестують в російський ринок, склав 17,4 млн. Дол. Проти відтоку в розмірі 137,1 млн. Дол. Тижнем раніше. Але, для повноцінного корекційного руху на Московській біржі все ж не вистачає вартості нафти в районі 44-45 дол. За барель або ще нижче.
Говорячи про ринок нафти, слід зазначити, що вона (нафта) коливається в нерішучості перед психологічним рівнем опору в 50 дол. За барель по марки Брент під впливом поперемінно беруть верх «ведмежих» і «бичачих» чинників. З одного боку заворушення в Нігерії, пожежі в Канаді, банкрутство нафтових компаній в США і криза в Венесуелі, загрожує зниженням поставок «чорного золота». Але з іншого боку – надлишок світових нафтових запасів і надалі перебуває на дуже високому рівні і знижувати обсяги видобутку ніхто з основних гравців даного ринку не збирається. Відповідно увагу спекулянтів і далі буде прикута до щотижневих показників запасів нафти в США і до риторики основних світових гравців нафтового ринку щодо їх планів видобутку «чорного золота».
Індекс UX – технічна картина:
Що ж стосується технічної картини за індексом УБ, то, як видно з денного графіка «бики» продовжують утримувати свої позиції. І хоча висхідний локальний тренд, що почався на початку березня від позначки 533,5 п., Вже розгубив всю свою інерційну швидкість, необхідну для пробиття найближчого опору (відмітка 660 п.), На вітчизняному фондовому ринку є ще оптимісти, що не дають Індексу впасти до підтримки проходить через позначку 600 п. На поточний момент, технічно Індекс затиснутий в досить вузькому торговому діапазоні – 635-645 п.п. Вихід з якого, в ту або іншу сторону і задасть вектор руху на найближчі кілька місяців. Хоча для того, щоб вітчизняний фондовий ринок пішов далі вгору, йому потрібно закріпитися за Індексом УБ вище позначки 660 п. А поки жодних внутрішніх фундаментальних факторів здатних відіграти техніку в «бичачому» ключі поки немає. Відповідно наступний тиждень можливе продовження поточного боковика.
Строковий ринок Української Біржі
Ф’ючерсний контракт на Індекс UX:
Червневий ф’ючерсний контракт на Індекс УБ (UX-6.16) закінчив торги на позначці 649,9 грн. За тиждень інструмент додав на 0,68%. Спред між Індексом УБ і поточним ф’ючерсом на нього під кінець торгового тижня склав +2,09 пунктів.
Як видно з графіка, ф’ючерс на індекс після виходу з торгового діапазону 650-670 грн., Спробував повернутися назад. За тиждень відкритий інтерес (ОИ) незначно знизився, що говорить про фіксацію прибутку короткостроковими спекулянтами і зайняття ними вичікувальної позиції. Технічно ф’ючерс знаходиться поблизу досить вагомого опору проходить через позначку 670 грн., Найближча сильна лінія підтримки лежить на позначки 600 грн. Найімовірніше, на наступному тижні торги будуть проходити в боковику в районі позначки 650 грн.
Ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції афінованого золота:
Вітчизняний ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота (GOLDU-6.16) завершив тиждень на позначці 1254,5 дол. За унцію. За п’ять торгових сесій ф’ючерс показав зниження на 2,5%.
З точки зору технічного аналізу по вітчизняному ф’ючерсу на золото, як видно з денного графіка, істотних змін не відбулося. Опір в районі позначки 1275 дол., Залишилося не узятим, всі спроби покупців виштовхати ціну вище натикалися на жорсткий опір «ведмедів», яким вдалося закріпити котирування по «золотому ф’ючерсу» нижче позначки 1275 дол. Найближчий рівень підтримки знаходиться на позначці 1200 дол. За тройську унцію. Глобально ж висхідний тренд по золоту, що почався на початку цього року поки не зломлений. І подальше його продовження буде залежати від рішення, в червні, ФРС США щодо підвищення процентної ставки. Зараз же ми спостерігаємо корекцію на очікуваннях того, що дане рішення буде все-таки прийнято.
Ф’ючерсний контракт на курс євро – долар США:
Вітчизняний червневий ф’ючерсний контракт на курс євро-долл. США (DE-6.16) закінчив торги п’ятниці на позначці 1,1223 дол. За результатами ж тижневої динаміки ф’ючерс показав зниження порядку 1%. На ринку форекс базовий актив ф’ючерсу – валютна пара EUR / USD, закрився на позначці 1,1223 дол.
Технічна картина по українському євро-доларового ф’ючерсу зображена на денному графіку показує, що найближчим рівнем опору на даний момент виступає досить сильна відмітка 1,1500 дол., А найближчим сильним рівнем підтримки – позначка 1,1100 дол. При пробитті прилеглої лінії підтримки, « євро-доларовий »ф’ючерс може продовжити свою корекцію до наступного рівня проходить крізь позначку 1,085 дол. Фундаментально ж останнім часом на фінансових ринках превалює динаміка одного ключового інструменту, яка зумовлює руху в інших валютних інструментах. І цим інструментом є американський долар. Період байдужості до американським даним минув після того, як в ФРС натякнули, що можуть підвищить ставку 16 червня, якщо економічні звіти будуть сильними. Тому американська валюта продовжує підвищуватися після консолідації, як тільки виходять свіжі сильні цифри макростатистики.
Ф’ючерсний контракт на курс долар США – українська гривня:
Червневий ф’ючерсний контракт на курс долар США-українська гривня (DX-6.16) закінчив робочий тиждень на позначці 25,15 грн. За п’ять торгових сесій ф’ючерс знизився в ціні на 0,1%. У той же час середньозважений курс на міжбанківському валютному ринку України, закрив тиждень на позначці 25,2015 грн. за долар США, показавши зміцнення національної валюти щодо попереднього дня закриття міжбанку на 6 копійок.
За «техніці» ф’ючерсу вдалося вийти вниз з висхідного торгового каналу і наблизиться впритул до підтримки на позначці 25 грн. Подальше зниження деривативу буде залежати від того наскільки швидко і в якому обсязі в країну зайдуть гроші від «Міжнародного валютного фонду».