ПАТ «Турбоатом» (ТАТМ) – на наш погляд є перспективною компанією на вітчизняному ринку акцій, яку варто включити в свої середньострокові портфелі. Єдине, в чому даний емітент поки програє своїм колегам з індексу Української Біржі, так це в ліквідності торгів. Але у даного емітента є дуже сильна фундаментальна складова. Перш за все, варто нагадати, що ПАТ «Турбоатом» входить до переліку підприємств України, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки всередині країни. Відповідно контрольний пакет акцій в розмірі 75,22% знаходиться у держави. ПАТ є одним з найбільших в світі турбобудівних підприємств, які здійснюють повний цикл виробництва – проектування, виготовлення, постачання, налагодження, фірмове обслуговування турбінного устаткування для всіх типів електростанцій. Турбіни, випущені ПАТ «Турбоатом», працюють на електростанціях більш ніж 45 країн Європи, Азії, Америки та Африки. Також варто відзначити, той факт, що ПАТ «Турбоатом» поставляє близько 13% турбін для АЕС від загальних обсягів поставок на світовому ринку турбін АЕС і займає за цим показником 4-е місце серед турбобудівних підприємств світу! Як видно з тижневого графіка з 2013 року ціна акцій даного емітента демонструє планомірне зростання.
Підприємство є платником дивідендів. 2016 рік «Турбоатом» закінчив з чистим прибутком 1065 млрд. грн., проти чистого прибутку 1,633 млрд. грн. в 2015 році. Також слід врахувати той факт, що відповідно до щорічної постанови Кабінету Міністрів України під №120 від 1 березня 2017 роки (http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/120-2017-%D0%BF), підприємство зобов’язане буде виплатити дивіденди в розмірі 50% від отриманого чистого прибутку за 2016 рік, що становить 1,2608 грн. на акцію. Таким чином дивідендна прибутковість від ціни закриття торгів 20.03.2017 р складе близько 10% (без вирахування податку). Річні збори акціонерів ПАТ «Турбоатом» мають відбутися 20 квітня поточного року, зріз до реєстру акціонерів відбудеться 13 квітня поточного року.
За точки входу в акції даного емітента можна брати будь-які цінові корекції вниз. Також з точки зору тех. аналізу акція проторговує рівень 12 грн., закріплення вище якого буде свідчити про продовження довгострокового «бичачогоу» тренду в даних паперах. Любителям середньострокових спекуляцій можна пробувати «покататися» на дивідендній ідеї, закривши свої “довгі позиції” перед зрізом в так званий “дивідендний реєстр”, про який можна буде дізнатися з протоколів засідання акціонерів. Так само хочемо звернути увагу на те, що за даною акцією нашим клієнтам доступна маржинальна торгівля як в «лонг» так і в «шорт» (докладніше тут)