Фундаментальні фактори в перебігу декількох минулих місяців виявляли прихильність даному емітенту. Підприємство за 2015 рік отримало чистий прибуток у розмірі 69,958 млн. грн., проти 70,602 млн. За 2014 рік. Також варто нагадати, що 29 лютого поточного року Міністерство енергетики та вугільної промисловості України передало Фонду державного майна України акції даної енергогенеруючої компанії, для підготовки її до приватизації в цьому ж році. Це дає можливість припустити, що ціна на акції до прояснення дати приватизації не зможе опуститися нижче досить сильного рівня підтримки 4,2 грн. На поточний момент, акція знову досягла «березневого» піку і знаходиться вище рівня підтримки 6,2 грн., при утриманні, якого, можливе зростання акції до досить сильного рівня опору в районі 7 грн., де доцільно зафіксувати прибуток до появи подальших сигналів до зростання. Зростання, до зазначеною вище цінового рівня, може бути підтримано купівлями під дивідендний зріз до реєстру, про який стане відомо на майбутніх зборах акціонерів 28.04.2016 року. Говорячи про дивіденди, варто відзначити, що ПАТ «Центренерго» має дуже хорошу дивідендну історію. І являючись підприємством з часткою держави в акціонерному капіталі, зобов’язана направляти частину прибутку на виплату дивідендів своїм акціонерам. В цьому році, спеціальною постановою Кабміну, на виплату дивідендів має бути направлено не менше 75% від чистого прибутку підприємств з державною часткою в акціонерному капіталі. На порядку денному майбутніх зборів акціонерів компанії, варто звернути увагу на п.9 в якому винесена на розгляд виплата дивідендів за 2014 і 2015 року, що за умови спрямування 75% прибутку на дивіденди: сума за 2015 рік складе 0,142 грн. на акцію і за 2014 рік – 0,1433 грн. на акцію.

акции Центрэнерго

Нових драйверів до середньострокового зростання за акціями «Центренерго» поки немає. Відповідно, при відіграш «дивідендної історії» цілком імовірна корекція до горизонтального рівня підтримки 5,6 грн., Який на поточний момент збігається з 200 періодної ковзної середньої (200 ЕМА), що дає можливість вважати даний рівень досить сильною підтримкою. При пробитті вниз позначеного вище рівня цілком імовірний спуск в торговий коридор 4,2 грн.-5 грн., Де акція може перебувати до появи наступних вагомих фундаментальних новин здатних зрушити акцію знову вгору.

Коротка інформація про емітента:
ПАТ «Центренерго» – одна з провідних енергогенеруючих компаній України, яка виробляє близько 8% електроенергії країни. До складу компанії входять три теплові електростанції – Вуглегірська (Донецька обл. – Зона АТО), Зміївська (Харківська обл.) і Трипільська (Київська обл.). Сумарна проектна потужність станцій становить 7600 МВт, що становить близько 14% від загальної потужності електростанцій України. 78,3% акцій знаходяться у власності держави. Від початку 2016 року акції компанії подорожчали на 40,63%!