Поточний тиждень, український фондовий ринок завершив близько нуля. Індекс UX закрив торги п’ятниці на позначці 633,52 пунктів, показавши за сесію незначні + 0,07%. За п’ять торгових сесій, показник вітчизняного фондового ринку продемонстрував зниження близько 2,3%. Незважаючи на те, що з 16 березня, в силу вступив новий – зменшений Індекс УБ, фондовий ринок все одно, продовжив своє зниження, відображаючи загальний настрій учасників торгів. Нагадаємо – зараз в Індексі UX залишилося сім емітентів: AVDK, AZST, BAVL, CEEN, DOEN, MSICH, UNAF, що безумовно позначиться в більш якісну сторону наповнення індексного кошика.

Що ж стосується новинних подій, то зараз йде сезон корпоративних звітностей вітчизняних емітентів і анонсування дат річних зборів акціонерів. Першою ластівкою з індексних і дивідендних паперів стала «Мотор Січ» (MSICH), зріз до реєстру акціонерів напередодні річних зборів, по якій, пройшов в цю п’ятницю, а самі збори акціонерів відбудуться 24 березня. Слід зазначити, що дане підприємство закінчило 2015 рік з колосальним прибутком 3,67 млрд. грн., проти 1,55 млрд. грн. в 2014 році, що дає можливість припустити дивідендні виплати в районі 40 грн. на акцію. Наступне підприємство, з індексу, яке анонсувало свій фін. результат і дату проведення зборів акціонерів стало «Донбасенерго» (DOEN). Даний емітент закінчив 2015 рік зі збитком 190 млн. грн., проти 100 млн. прибутку в 2014 році. Збори акціонерів відбудеться 26 квітня, а зріз до реєстру – 20 квітня. Також минулого тижня не обійшлося і без скандальної новини про фінансові результати «Укрнафти» (UNAF), які перевершили всі очікування інвесторів – збиток за 2015 рік склав 4,9 млрд. грн., Хоча за 9 місяців 2015 року підприємство показувало чистий прибуток близько 4 млрд. грн., тобто за четвертий квартал 2015 року було отримано збиток близько 8,9 млрд. грн. Глава «Укрнафти» Марк Роллінс пояснив це тим, що компанія за підсумками 2015 року зафіксував чистий збиток через переоцінку активів, що відбулася внаслідок зниження цін на нафту. У будь-якому випадку акції ПАТ «Укрнафта» повільно, але впевнено скочуються в ранг сміттєвих паперів емітентів, які не виплачують дивіденди і «малюють» фін. звітність так, як це вигідно головному власнику ПАТ – групі «ПРИВАТ». Проте, в тижневій корпоративній «бочці дьогтю», крім «Мотор Січ» була ще одна ложка меду – МНPC S.A. (МХП- тікер на Українській Біржі МНPC), Рада директорів якого оголосила про проміжні виплати дивідендів в розмірі 0,7529 дол. США на акцію, проміжні дивіденди будуть виплачені 31 березня акціонерам, які потрапили в реєстр 29 березня поточного року.

В цілому ж на негативну динаміку вітчизняного фондового ринку, крім слабкої економіки країни, впливає поява невизначеності в роботі парламенту і уряду. Дані політичні складові відбилися також і на внутрішньому валютному ринку України. Так, на минулому тижні курс національної валюти знову «просідав» під тиском політичних чинників. На початку тижня гривня стрімко почала знижуватися, курс міжбанку знову подолав психологічну позначку 27 грн. / дол. після зміцнення до 25,3 грн. / дол. періодом раніше. І якщо тиждень тому Національний банк викуповував долари з ринку, то вже в понеділок закінчилася тижні, регулятору довелося вийти на міжбанк з екстреними заходами – аукціоном з продажу валюти. Регулятор запропонував рекордний з вересня 2015 року обсяг валюти в 60 млн. Дол. І банки його викупили. При цьому попит на валюту був набагато вищий за пропозицію НБУ. Дії регулятора призвели до відносної стабілізації ситуації на вітчизняному валютному ринку, і до кінця тижня курс зміцнився до 26,2 грн. / Дол. Зараз, крім дій НБУ, підтримку курсу гривні, також, надають намітився боязкий зростання світових цін на метали і сільгосппродукцію, а також продаж сільгоспвиробниками валюти для початку посівної. Але загальна нервозність через політичну кризу і, відповідно, невизначеності співпраці з МВФ продовжує тиснути на валютний і фондовий ринок.

Індекс UX – технічна картина:

Индекс УБ

Як видно з денного графіка, «бикам» так і не вдалося закріпитися вище рівня 660 п. Таким чином, намалювавши помилковий пробій опору 660 п., Індекс знову кинувся вниз, закріпившись відразу під двома технічними показниками – горизонтальним рівнем 660 п. і п’ятдесят періодною сколзячою середньою, що свідчить про переважну силу «ведмежих» настроїв на вітчизняному ринку акцій. Виходячи з технічного малюнка, найближчий рівень підтримки проглядається в районі позначки 600 п. Утримання рівня 600 може посприяти чергового відскоку вгору, з подальшим тестом опору 660 п.
На майбутньому тижні очікуємо бокової динаміки торгів з «ведмежим» відтінком. Тон більш вираженого спрямування Індексу зададуть результати баталій між продавцями і покупцями поблизу ключових технічних рівнів (600 і 660 п.) позначених на графіку.