Перший весняний тиждень, український фондовий ринок завершив, на негативній території.
Індекс UX закрив торги на позначці 607,8 пунктів, показавши зниження за п’ятничну сесію на 2,4%. За п’ять робочих днів показник вітчизняного фондового ринку знизився майже на 4%. З корпоративних новин варто відзначити новина про те, що Міненерговугілля передало Фонду держ. майна акції ПАТ «Центренерго» (CEEN), що можна розцінити, як початок приватизаційної кампанії даного ПАТ, терміни закінчення якої, як завжди, абстрактні і можуть змінитися в будь-який момент. Проте дана новина вже відыгралася позитивно на котируваннях акцій Центренерго, які піднялися за тиждень на 6%. Також минулий тиждень відзвітував по результатам своєї діяльності за 2015 рік «Металургійний комбінат« Азовсталь »(AZST), виходячи з фінансової звітності якого випливає, що підприємство завершило минулий рік зі збитками 1,8 млрд. грн., проти 916 млн. прибутку отриманого в 2014 році. Але однією з головних очікуваних новин можна назвати новину, що надійшла від самої Української Біржі щодо скорочення в Індексі UX кількості підприємств. На виліт потрапили акції таких емітентів, як «Алчевський металургійний комбінат» (ALMK), «Єнакіївський металургійний завод» (ENMZ) і «Крюківський вагонобудівний завод» (KVBZ). Таким чином, з 16 березня в Індексі Української Біржі залишиться всього 7 емітентів. Більш докладно про дану подію і про вплив її на Індекс UX читайте на нашому сайті відмічені знаком “Думки по ринку / Блог”.
Також з головних подій минулого тижня варто відзначити черговий етап, так званої, лібералізації вітчизняного валютного ринку. Основні нововведення, озвучені в четвер главою НБУ Валерією Гонтаревою, стосуються готівкового ринку, а саме – з 5 березня громадяни можуть знімати через каси банків і банкомати до 500 тис. гривень, а інвалюту – в еквіваленті до 50 тис. гривень на день, в той час як раніше максимальна сума видачі готівки була практично вдвічі менше – 300 і 20 тис. грн., відповідно. Також НБУ вдвічі збільшив стелю продажу готівкової валюти «в одні руки» фізичним особам з 3 тис. грн. до 6 тис. грн. на день. Дана міра є більше косметичною, так, як доларів на руки, з огляду на динаміку знецінювання гривні і її поточний курс, фіз. особа отримувати більше не стане. За оцінками того ж НБУ, з початку 2016 року національна валюта за офіційним курсом девальвувала до долара США на 13,5% – до 27,2 грн. / дол.
Що ж стосується закордонних фондових ринків, то основні Європейські біржові майданчики закрили торговельний тиждень на позитивній території: британський FTSE100 + 1,13%, німецький DAX + 0,74%, французький CAC40 + 0,92%. Фондовий ринок Сполучених Штатів Америки, під кінець робочого тижня також продемонстрував позитивну динаміку торгів: Dow + 0,37%, S & P500 + 0,33%, Nasdaq + 0,2%. Західні фондові майданчики крім зростаючих цін на нафту також підтримали непогані макро-статистичні показники, зокрема, що вийшли дані по ринку праці в США показали збільшення робочих місць в несільськогосподарському секторі на 242 тисячі, що істотно перевищило прогнози аналітиків. Крім того, січневе зміна було переглянуте з підвищенням – з 151 тисяч до 172 тисяч. Що ж стосується Євросоюзу, то виходила протягом минулого тижня статистика з безробіття в розрізі кожної країни члена єврозони, показала зниження даного значення до мінімуму за 4,5 роки і опустилася в січні до 10,3% в порівнянні з грудневим рівнем 10,4% . Таким чином, безробіття в єврозоні продовжує повільне зниження з пікового рівня в 12,1%, зафіксованого в 2013 році.
Ціни на нафту закінчили тиждень на мажорній ноті, закривши торги п’ятниці на позначці 38,93 дол. За барель суміші марки Brent, додавши близько 5% за день. Підтримав «бичачий» настрій гравців щотижневий звіт від «Baker Hughes», який показав чергове скорочення числа бурових установок в США на 8 шт. до 392 установок.
Індекс UX – технічна картина:
Що ж стосується технічної картини по індексу УБ, то тут нічого нового поки не відбувається. Досить тривалий час показник вітчизняного фондового ринку торгувався у вузькому боковику. Після прориву спадного каналу позначеного на графіку, запал покупців вичерпався – Індексу так і не вдалося досягти найближчої лінії опору на позначці 660 п. Тиждень котирування Індексу завершили поблизу локальної підтримки котра проходить крізь позначку 600 п., та знову уерлись в верхню межу низхідного каналу з якої Індекс з таким трудом вибрався. Отже, можна припустити, що в середу «ведмеді» постараються докласти всіх зусиль для прориву локальної підтримки 600 п. та закріплення в комфортній для них торгової зоні, якою є позначений на графіку спадний канал.