Останній день робочого тижня, український фондовий ринок завершив, на позитивній території. Індекс UX закрив торги п’ятниці на позначці 633,53 пунктів, показавши зростання за п’ятничну сесію на + 0,84%. За тиждень, ж, показник вітчизняного фондового ринку збільшився близько 1,2%. З мізерних корпоративних новин можна відзначити лише, те, що по «Мотор Січ» стала відома дата Зборів акціонерів за результатами господарської діяльності за 2015 рік – збори відбудеться 24 березня поточного року. Також підприємство відзвітувало за своїми основними фінансово-господарськими показниками діяльності. Чистий прибуток ПАТ «Мотор Січ» за 2015 рік склав 3,67 млрд. Грн., Що майже в два рази більше попереднього – в 2014 році даний показник був на рівні 1,55 млрд. Грн. Дана позитивна звітність підтримала котирування акцій Мотор Січі (MSICH), активізувавши по ним покупки з метою отримання інвесторами додаткового прибутку у вигляді дивідендів, які дане підприємство справно сплачує і які можуть бути нараховані і в поточному році.
Що ж стосується зарубіжних фондових ринків, то основні європейські фондові майданчики закрили торговельний тиждень на негативній території: британський FTSE100 -0,36%, на побоюваннях виходу з ЄС, німецький DAX -0,8%, французький CAC40 -0,39%. Європейських інвесторів продовжують турбувати не тільки проблеми зростання світової економіки в цілому, а й її зростання в єврозоні зокрема. Так, «Організація економічного співробітництва і розвитку» знизила прогнози глобального економічного зростання на 2016 і 2017 роки. Зокрема, прогнози зростання ВВП єврозони були знижені з 1,8% і 1,9% до 1,4% і 1,7% відповідно. Фондовий ринок Сполучених Штатів Америки, під кінець робочого тижня продемонстрував змішану динаміку торгів, здебільшого викликану фіксацією прибутку гравцями після найсильнішого триденного ралі напередодні: Dow -0,13%, S & P500 -0,00%, Nasdaq + 0,38%. Судячи з усього американський фондовий ринок не знайшов в собі сил для подальшого вираженого зростання в останній торговий день тижня через падіння цін на нафту.
Нафтові ж котирування знову не втримали свій локальний максимум в районі 35 дол. За барель марки Brent. На ринку «чорного золота» нічого не змінилося на користь «биків» – запаси як і раніше ростуть, економіка Китаю – основного нафтового споживача, сповільнюється, потужності зі зберігання надлишку вже під кінець, а американські сланцеві нафтовидобувачі зуміли різко скоротити свої витрати і виявилися живуче, ніж цього б хотілося традиційним нафтовидобувникам.
На негативному нафтовому тлі привабливість російського ринку акцій за минулий торговельний тиждень різко знизилася. Основні російські фондові індекси в п’ятницю провели в мінусі. Суботні ж торги на Московській біржі були безідейними в умовах інформаційного вакууму з боку розвинених фондових ринків, в зв’язку з традиційними календарними вихідними в світі. Трейдерам торгуючим на терміновій секції ММВБ нагадаємо, що суботні торги на даній біржі проходили в зв’язку з попереднім вихідним святковим днем в Росії – «23 лютого» і як наслідок «відпрацюванням» даного вихідного в суботу.
Індекс UX – технічна картина:
Індекс Української Біржі минулий тиждень торгувався поблизу верхньої межі, позначеного на графіку спадного каналу. У п’ятницю ж, покупці зробили спробу закріпитися вище цього кордону, хоча обсяги торгів на зеленном, денному барі виявилися досить таки мізерними. Чи виявиться це помилковим пробоєм спадного каналу або ми побачимо подальше відскік вгору, до опору 660 пунктів, можна буде судити лише по закінченню торгів у понеділок. Так, якщо «бикам», в понеділок, вдасться втриматися вище кордону спадного каналу, то відповідно можна буде припустити про подальше технічному відскоку вгору, до найближчого рівня опору, позначеному на графіку. Інакше ж Індекс чекає повернення в «ведмежий» торговий коридор і подальше зниження до нижньої його межі.