Останній робочий день тижня український фондовий ринок закінчив в червоній зоні. Індекс UX зупинився на позначці 711,6 пунктів, знизившись за п’ятничну торговельну сесію на 0,6%. За п’ять робочих днів Індекс показав умовне зниження на 0,3%.

З корпоративних новин присвячених вітчизняним емітентам торгуються на Українській Біржі, варто відзначити минулі 22 липня позачергові збори акціонерів ПАТ «Центренерго» (тікер на УБ – CEEN) на яких було прийнято рішення направити на виплату дивідендів 30% від чистого прибутку отриманої в 2014 році і 75 % від чистого прибутку отриманої в 2015 році. Що сумарно за два роки в перерахунку на одну акцію складає 10,5 коп. Рішення щодо термінів виплат дивідендів, а також дати складання реєстру акціонерів мають право на отримання дивідендів, найближчим часом має ухвалити наглядова рада ПАТ. Дана подія може підстьобнути інтерес вітчизняних гравців до подальших короткострокових спекулятивних покупок акцій даної компанії. Але не обійшлося, так би мовити, «і без ложки дьогтю», яку підкинули новини стосуються ПАТ «Укрнафта» (тікер на УБ – UNAF), так згідно з повідомленням прес-служби Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, борг «Укрнафти» перед держбюджетом країни склав близько 15,3 млрд. грн. (З урахуванням пені та штрафних санкцій). У самій же компанії дану цифру спростовують, оперуючи значенням 9,9 млрд. Грн. Даний емітент уже давно став чорною плямою в індексному кошику Української Біржі. Нагадаємо, що підприємство знаходиться в передбанкрутному стані і не виконує свої зобов’язання перед держ. бюджетом і акціонерами.

Що ж стосується так званих макро-економічних новин, то тут слід зазначити, вже набила всім оскому, тему про черговий транш МВФ. Питання, по якому (траншу), незважаючи на заявлені тижнем раніше райдужні очікування Міністра фінансів Олександра Данилюка, так і залишається не вирішеним. Так глава Департаменту зовнішніх зв’язків МВФ Джеррі Райс зазначив, що на початку серпня Рада директорів піде на традиційні тритижневі канікули, і засідання, в зв’язку з цим, відновляться лише до кінця серпня – початку вересня. Пан Райс також не виключив, що українське питання, що стосується другого перегляду програми співпраці, затвердженою в березні 2015 року, відбудеться у вересні поточного року. Відповідно всі припущення про те, що «грошове питання» по Україні вирішитися вже цього літа зійшли нанівець.

Індекс UX – технічна картина:

График Индекса УБ

Технічно Індекс українських акцій вже другий тиждень поспіль знаходиться у вузькому бічному коридорі, межі якого знаходяться приблизно на позначках 710 п. – 725 п. Судячи з усього, вітчизняні спекулянти і інвестори вирішили взяти паузу і дочекатися хоч будь-яких значущих внутрішніх фундаментальних подій, які здатні рушити ринок далі вгору, або «звалити» його аж до самого початку мінімумам поточного року. Проте, як видно з денного графіка котирувань, індекс УБ все ще контролюється «биками». Показник вітчизняного фондового ринку знаходиться вище трьох ключових графічних позначок. Перша – 200 периодная змінна середня (200 ЕМА), яку зараз інтенсивно проторговивает Індекс і яка на поточний момент виступає таким собі динамічним рівнем підтримки. Друга – горизонтальний рівень підтримки, що проходить крізь позначку 700 п. За Індексом УБ. І третя – лінія висхідного тренда, що бере свій початок від позначки 532 п. Тільки після подолання трьох вище перелічених графічних позначок, можна буде розглядати «ведмежий» сценарій розвитку подій. Поки ж, з огляду на літній фактор і відсутність новинних «бичачих» подпиток, можна припустити продовження «боковика».