Останній день короткого тижня український фондовий ринок завершив в «ведмежій» зоні. Індекс UX зупинився на позначці 658,66 пунктів, втративши за торгову сесію майже 0,5%. За чотири робочих дні Індекс знизився на 1,7%.

З новин стосуються безпосередньо ринку акцій варто відзначити кілька подій. Перше – це новини стосуються приватизації «Центренерго» (CEEN), а точніше визначення Фондом держ. майна України чергових планових термінів 100% продажу державної частки акцій, яка на даний момент складає 78,3%, приватизація енергогенеруючої компанії намічена на перший квартал 2017 року. Ця подія, по суті, підтримав котирування акцій Центренерго від розпродажів переважаючих по більшості паперів вітчизняних емітентів. Друге насувається подія – це позачергові збори акціонерів «Укрнафти» (UNAF) яке відбудуться 7 липня поточного року і на якому буде розглянуто питання ініціювання процедури санації цього підприємства. Нагадаємо, що фінансове становище «Укрнафти» залишає бажати кращого, підприємство знаходиться в передбанкрутному стані. Це змушує інвесторів переглянути своє ставлення до акцій даної компанії в сторону розпродажів їх зі своїх інвестиційних портфелів, а спекулянтів придивлятися до гри на пониження. І третє важлива, але цілком очікувана подія – припинення обігу на біржі, з першого липня поточного року, акцій колись публічних, а згодом стали приватними акціонерних компаній, які входять в сферу інтересів бізнесу Ріната Ахметова (перелік паперів та подробиці дивіться тут).

Що ж стосується внутрішньої макро-економічної ситуації то тут можна сказати, що вона на минулому тижні була стримано оптимістичній. Згідно з даними Держстату України, ВВП за перший квартал поточного року виріс на 0,1% в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року. А ось економічне зростання в країні виявився нижчим за прогнози Національного Банку України в 0,8%. Відхилення від прогнозу НБУ пояснив падінням сектора послуг. Зокрема, валова додана вартість у фінансовій та страховій діяльності скоротилася на 32%. Основними драйверами зростання ВВП залишалися інвестиції і чистий експорт. Прогноз регулятора щодо зростання реального ВВП на 2016 рік залишився поки без змін і дорівнює 1,1%. А ось в уряді налаштовані більш оптимістично, – там очікують зростання ВВП, за підсумками року, на рівні 1,5%. На тлі позитивних макроекономічних даних Нацбанк c 24 червня знизив облікову ставку до 16,5% з 18% річних. Подібне рішення регулятор приймає вже третій місяць поспіль – після зниження до 19% річних з 22 квітня і до 18% річних з 27 травня. Як повідомили в НБУ, пом’якшення монетарної політики стало можливим завдяки продовженню тренда зниження інфляції, яка за підсумками травня склала 7,5% в річному вираженні. У НБУ не виключають подальшого зниження облікової ставки на наступному засіданні правління з монетарних питань, яке відбудеться 28 липня.

Також слід зазначити, що прояснилася ситуація у співпраці з ключовим кредитором нашої дивні – Міжнародним Валютним Фондом. Стало відомо, що в липні МВФ скличе Раду директорів, на якому і буде вирішено питання виділення Україні чергового траншу (мова йде про 1 млрд. Дол. США, замість заявлених раніше 1,7 млрд. Дол.). Перед засіданням Ради директорів Фонду уряду має бути підписана з МВФ оновлений меморандум про співпрацю. Члени Кабінету міністрів не втомлюються повторювати, що ніяких принципових змін документ передбачати не буде, а всі спірні моменти були вирішені і експерти Фонду залишилися задоволені пропозиціями уряду.

Індекс UX – технічна картина:

Индекс Украинской Биржи

З точки зору технічного аналізу Індексу Української Біржі, як узагальнюючого показника настрої інвесторів на вітчизняному ринку акцій, можна сказати, що досягнувши певного рівня, ринок став в дрейф. Говорячи про рівні слід зазначити, що на момент п’ятниці, незважаючи на посилилися розпродажі, «бикам» все-таки вдалося відкупити більшу частину просадки нижче лінії підтримки 660 п. Таким чином стверджувати про те, що оборона покупців була зламана ще рано. Про інтерес до позначки 660 п. Свідчить і той факт, що битва за даний рівень проходила на підвищеному обсязі. Котирування Індексу, поки знаходяться вище 50 періодної ковзної середньої (50 ЕМА) виступає таким собі рівнем динамічної підтримки, за умови утримання якого ми знову можемо побачити обережні покупки на ринку. Інакше ж Індекс чекає спуск до підтримки 600 п.

Ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота:

Котировки золота

Вітчизняний ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота (GOLDU-9.16) завершив тиждень на позначці 1318,1 дол. За чотири торгові сесії ф’ючерс показав прибутковість + 3%. Як видно з графіка, ф’ючерс на золото непогано відпрацював ризики викликані результатом референдуму з питання виходу Великобританії зі складу ЄС. Судячи з динаміки графіка, до оголошення результатів голосування більшість гравців не вірили в можливість перемоги прихильників Brexit. Постфактум ж ми побачили геп пробив досить сильний рівень 1300 дол. За тройську унцію. Дана позначка виступає на поточний момент підтримкою. Найближчою цільової відміткою для золота виступає 1400 долл.-є рівнем опору. Але для початку, після Brexit-істерії, з технічної точки зору можливий ре-тест рівня 1300 дол. За унцію з подальшою проторговкой ф’ючерсу поблизу даної позначки.

Ф’ючерсний контракт на курс євро – долар США:

Котировки евродо-ллара

Вітчизняний червневий ф’ючерсний контракт на курс євро-долл. США (DE-9.16) закінчив торговельний тиждень на позначці 1,1146 дол. За результатами ж чотирьох дньовки інструмент показав зниження порядку 1,7%. На ринку форекс базовий актив ф’ючерсу – валютна пара EUR / USD, закрився на позначці 1,1137 дол. Технічно ф’ючерсний контракт на євро-долар досить тривалий період торгувався в діапазоні 1,11-1,15 дол. Не стало винятком вплив на динаміку ф’ючерсу , найочікуваніша подія тижня – референдум у Британії. Підсумки якого змусили засумніватися «биків» в єдиній європейській валюті і як результат ми побачили стрімке зниження євро не тільки до долара США а й до інших резервних валют таким, як японська ієна, швейцарський франк і канадський долар.
При пробитті ф’ючерсом підтримки 1,11 дол., З високою часткою ймовірності, на нього чекає спуск в район наступної лінії підтримки проходить крізь позначку 1,085 дол.
В цілому ж перемога прихильників Brexit обвалила не тільки фунт і євро, в п’ятницю ведмежі настрої спостерігалися на всіх розвинених фондових біржах. А нафта марки brent обвалилася на 6,5% до 57,58 дол. за барель.