Торги п’ятниці український фондовий ринок завершив зростанням. Індекс UX зупинився на позначці 724,58 пунктів, додавши за сесію + 1,38%. За п’ять робочих днів показник вітчизняного ринку акцій зафіксував зростання на + 3,2%.
І якщо на фондовому ринку України, незважаючи на відсутність будь-яких корпоративних новин, весь тиждень панував помірний оптимізм. Те на валютному ринку інвестори спостерігали, як їх доходи в гривневому еквіваленті поступово зменшуються, адже офіційний курс гривні «перевалив» за психологічну позначку 26 грн. за долар і продовжив своє подальше зростання, втілюючи в реальність закладену, на 2017 рік, цифру – 27,2 грн. / дол. Причиною знецінення національної валюти за кілька тижнів, послужило настання чергової дати платежу по реструктуризированному боргу нашої дивні в розмірі 0,5 млрд. Дол. І тепер, навіть при відносно спокійну ситуацію в економіці країни і в зоні проведення військових дій, українцям потрібно бути готовим до тому, що напередодні 1 березня і 1 вересня курс гривні по відношенню до долара може демонструвати підвищену турбулентність, через закупівлю валюти, для оплати купона по реструктуризованих єврооблігаціями.
Що ж стосується торгів на російському фондовому ринку, то Індекс ММВБ закрився на позначці 2003,77 пунктів, показавши зростання за п’ятницю на 1,36%. Утримання «биками» психологічної позначки 2000 пунктів за Індексом, може відкрити шлях до подальших спекулятивних покупок по всьому спектру акцій російських емітентів. На користь підвищеного «апетиту до ризику» глобальних інвесторів, говорить приплив коштів до фондів орієнтовані на ринки, що розвиваються, включаючи і Росію. Судячи з усього, у зарубіжних інвесторів склалася думка того, що до настання виборів в Думу в російській економіці нічого негативного не відбудеться, так само як і не відбудеться різкого обвалу рубля по відношенню до долара до настання дня виборів. По крайней мере, правляча партія «Єдина Росія» ніяк не зацікавлена в цьому і буде намагатися всіма силами згладжувати рублеві коливання, що робить привабливими російські акції на тлі їх триваючого зростання котирувань.
На світових фондових майданчиках головною подією тижня стала п’ятнична статистика по ринку зайнятості в США. Так, в серпні було створено лише 151 тис. Робочих місць, проти прогнозу в 180 тис. При цьому, найбільш тривожним компонентом звіту Міністерства праці США стали темпи зростання заробітної плати – показник збільшився лише на 0,1% м / м, хоча в липні зростання становило 0,3%. Що різко знизило ймовірність швидкого підвищення ставки в США, оскільки в поточних умовах перехід ФРС до жорсткої грошово-кредитної політики не виглядає виправданим.
В результаті на ринки повернувся інтерес до ризику, який підтримав, як європейські, так і американські фондові індекси і чинив тиск на американську валюту.
Індекс UX – технічна картина:
Що ж стосується технічної картини за індексом УБ, то, як видно з денного графіка покупці знову взяли ініціативу в свої руки і після «серпневого боковика», ми знову побачили зростаючий тренд. Закріпившись вище 200 періодної ковзної середньої (200 ЕМА), Індекс знову відчув силу «биків». На підтвердження цього виступають зростаючі обсяги торгів. А «200 ЕМА» на поточний момент виступає динамічним рівнем підтримки. Цільовий відміткою в середньостроковій перспективі буде 750 пунктів по Індексу УБ. Дана оцінка є нижньою межею висхідного локального тренда. Її подолання може спричинити за собою більш агресивні покупки, аж до горизонтального рівня опору, що знаходиться в районі позначки 850 п. Утримання ж «ведмедями» за позначку 750 п. Призведе до фіксації прибутку середньостроковими спекулянтами, що може спровокувати рух Індексу назад до горизонтальної лінії підтримки, що проходить через позначку 700 п.
Строковий ринок Української Біржі
Ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції афінованого золота:
Вітчизняний вересневий ф’ючерсний контракт на вартість однієї тройської унції золота (GOLDU-9.16) закінчив торги на позначці 1325,8 дол. За тиждень ф’ючерс підріс на 0,13%.
Технічно ф’ючерсний контракт на золото продемонстрував відскік від досить сильного рівня підтримки 1300 дол. За унцію. Середньострокова «лонговая» цільова позначка може знаходитися в районі 1330 дол. Однією з причин п’ятничного зростання цін на золото, стала невтішна статистика по ринку праці США. Яку гравці сприйняли, як сигнал того, що ФРС навряд чи буде піднімати ключову процентну ставку до грудня місяця. А отже золото на цьому тлі, як об’єкт середньострокових інвестицій, починає виглядати досить таки привабливо. На користь покупок драг. металу також говорить приріст вкладів в «золоті ETF-фонди», які за серпень збільшилися на 13,7
Ф’ючерсний контракт на курс євро – долар США:
Вітчизняний вересневий ф’ючерсний контракт на курс євро-долл. США (DE-9.16) завершив тиждень на позначці 1,1173 дол. За п’ять торгових сесій ф’ючерс показав позитивну дохідність + 0,3%.
З точки зору технічного аналізу можна сказати, те, що ф’ючерс знаходиться між двома ключовими рівнями: 1,1500 дол. – Опору і 1,1100 дол. – Підтримки. У той же час, покупцям вдалося «вивести» інструмент за межі низхідного каналу і закріпитися над його верхньою межею, що проходить в районі все того ж горизонтального рівня підтримки – 1,1100 дол. З вище сказаного можна зробити висновки того, що, якщо найближчий рівень підтримки буде поставлено на утримання «биками», спекулянтам можна придивлятися до набору середньострокових «довгих» позицій, по даній валютній парі. Цільовим прибутком в такому випадку буде виступати позначка 1,135 дол.