Торги п’ятниці український фондовий ринок закінчив негативною динамікою. Індекс UX зупинився на позначці 693,03 пунктів, знизившись за торгову сесію на 0,47%. За п’ять робочих днів Індекс знизився на 1,1%. А у вітчизняному корпоративному секторі знову з’явилися новини від ФДМУ про початок підготовки до «черговим плановим» приватизації двох ТЕЦ і семи обленерго. За даними прес-служби Фонду державного майна України до переліку об’єктів до приватизації увійшли: Дніпродзержинська ТЕЦ (99,99% – частка держави), Миколаївська ТЕЦ (частка держави – 99,99%), а також такі енергетичні компанії як – «ДТЕК Дніпрообленерго »,« ДТЕК Донецькобленерго »,« Київенерго »,« ДТЕК Західенерго »,« Одесаобленерго »,« Донбасенерго »і« ДТЕК Дніпроенерго », з часткою держави в 25%. З огляду на нестабільну економічну та політичну ситуацію в Україні, і як наслідок, намічену продовження негативної динаміки котирувань акцій емітентів, що торгуються на Українській Біржі, ймовірність покупки даних об’єктів «якісними» зовнішніми інвесторами зводиться до нуля, як і ймовірність того, що в перераховані вище компанії увійдуть внутрішні стратегічні інвестори здатні зробити бізнес даних компаній більш ефективним. Також потрібно визнати той факт, що поточна ситуація в країні не сприяє продажу приватизаційних об’єктів за прийнятною для уряду ціною, яка на думку потенційних стратегічних інвесторів вже дуже завищена.

Також на минулому тижні Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings на своєму корпоративному сайті опублікувало переглянутий прогноз щодо зростання економіки України за підсумками 2016 року, знизивши його до 1% проти раніше опублікованого показника в 2%, що не додає до поточної ситуації, нашій країні інвестиційної привабливості.

Що ж стосується зарубіжних фондових майданчиків, то тут слід відзначити той факт, що на відміну від загасаючої короткостроковій позитивної динаміки на українському фондовому ринку, три основних американських фондових індекси: S & P500, Dow Jones і NASDAQ, побили свої рекорди історичних максимумів. Причиною тому, на думку більшості аналітиків, є поновлення локального зростання цін на нафту, а також непогані корпоративні звітності по більшості американських компаній. Говорячи про ринок «чорного золота» яке останнім часом розбурхує уми спекулянтів і задає основні тренди на світових ринках акцій, слід зазначити ряд новинних чинників які посприяли зростанню нафтових котирувань. Першою новинною інтервенцією була заява, в четвер, міністра енергетики Саудівської Аравії про те, що нафтовидобувні країни обговорюватимуть варіанти рішень для стабілізації цін на нафту під час зустрічі в Алжирі в вересні. Також позитивний вплив на настрої гравців зробили висловлювання міністра нафти Нігерії про слабких обсягах видобутку в країні через постійні напади повстанців на об’єкти нафтової інфраструктури. За його оцінкою середньорічна видобуток нафти в Нігерії в 2016 році в 1,5 млн барелів на добу проти 1,94 млн б / д в 2015 році. До того ж, міжнародне рейтингове агентство Moody’s вперше з 2014 року покращило прогноз по нафтовому сектору і сектору розвідки та видобутку з негативного до стабільного. Поліпшення прогнозу пов’язане з очікуваним відновленням цін на нафту і природний газ, високою ефективністю бізнесу і зусиллями компаній по скороченню витрат. Як наслідок за тиждень нафта марки Brent виросла в ціні на 2,1%, а марки WTI – на 4,8%.

Індекс UX – технічна картина:

График Индекса УБ

Що ж стосується технічної картини, то в поточному місяці вона починає поступово змінюватися не в кращу для вітчизняних інвесторів сторону. Схоже, що локальний висхідний тренд підходить до свого логічного завершення – котирування Індексу УБ пробили 200 периодную ковзаючу середню (200 ЕМА), пробили висхідну лінію тренда і почали проторговку 50 періродной ковзної середньої (50 ЕМА). Закріплення Індексу нижче якої, дасть «ведмедям» цілком обгрунтований сигнал до гри на пониження всього вітчизняного фондового ринку. Найближчим рівнем підтримки в такому випадку буде виступати позначка 650 пунктів. Також слід звернути увагу на зрослий обсяг на п’ятничному барі, що говорить про початок підвищеного інтересу на поточних рівнях котирувань Індексу, як з боку покупців, так і з боку продавців вітчизняних акцій.
Наступного тижня, очікуємо продовження поступового зниження Індексу УБ до рівня 650 п.