П’ятницю український фондовий ринок закінчив в зеленій зоні. Індекс УБ зупинився на позначці 814,21 п., додавши за тиждень майже 5%. Після початку припливу грошей від міжнародних кредиторів в нашу країну, гроші потихеньку почали заходити і на вітчизняний фондовий ринок. Так за даними «Української біржі» на 19 вересня в Розрахунковому центрі були попередньо зарезервовані кошти в сумі близько 21 млн. грн., тоді як тижнем раніше дана сума становила всього 19,5 млн. грн. Активність вітчизняних інвесторів, бажаючих «освоїти» свої гроші також була, як ніколи, на високому рівні. Судячи з усього, гравці почали купувати все-те «живе», що залишилося на українському ринку акцій, та котре здатне в середньостроковому періоді показати зростання котирувань і порадувати своїх інвесторів прибутковістю вище банківського депозиту. Відсотки за яким (депозиту), після чергового зниження НБУ облікової ставки почали також знижуватися у всіх системних банківських установах, що змушує розглядати нехай ризикові, але більш дохідні альтернативи банківським вкладам.
Зведена таблиця альтернативних, банківським депозитом, вкладень:
* За даними агентства «Thomson Reuters»
** Сайт УБ
*** Торговий термінал QUIK
Про те, які акції підприємств є привабливими для покупок, ми писали в нашому середньостроковому огляді, який можна подивитися тут.
В цілому ж внутрішній політичний і економічний фон у нас в країні можна охарактеризувати, як нейтральний, котрий на поточному етапі сприймається позитивно гравцями на фондовому майданчику. Так 22 вересня міністр фінансів Олександр Данилюк повідомив, що Україна розмістила єврооблігації на 1 млрд. дол. під гарантії уряду США за найнижчою в історії нашої країни ставкою 1,471% річних. Отримання таких гарантій від Американського уряду стало можливим, тільки після, того як МВФ вирішив продовжити співпрацю з нашою країною підкріпивши свої наміри виділенням третього кредитного траншу в розмірі 1 млрд. дол. по чотирирічній програмі. На відміну від грошей МВФ, які пішли в резерви НБУ і будуть використовуватися для підтримки курсу гривні, кошти, що залучаються під гарантії США, надійдуть до загального фонду державного бюджету та будуть використані на соціальну підтримку найбільш вразливих верств населення, в тому числі, щоб компенсувати підвищення тарифів на газ., тобто – проїдатися і ніякого економічного ефекту від даного траншу, ми з вами не побачимо. Окрім, того, що зростання долара на вітчизняному валютному ринку тимчасово пригальмується, що дає шанс українським акціям, за умови подальшого зростання їх котирувань, показати непогану річну прибутковість.
Індекс UX – технічна картина:
Технічна ж картина по Індексу Української Біржі, на денному графіку, демонструє незгасний «апетит до ризику» серед інвесторів. Так, 200 періодна і 50 періодна ковзаючі середні показують чітке перетинання, подаючи сигнал до продовження «бичачої» тенденції. Сам же Індекс УБ лежить на висхідній лінії тренда, що почалася від відмітки 532 п. Так само на поточному тижні була пробита відмітка 770 п., котра виступає на поточний момент горизонтальним, локальним рівнем підтримки. При цьому, варто звернути увагу на п’ятничний зелений бар – обороти торів на ньому були підвищені. Судячи з усього покупці, серйозно націлені «спробувати на дотик» позначку 850 п. за Індексом УБ, яка виступає найближчим, серйозним рівнем опору. Наступного тижня очікуємо триваючих покупок по всьому спектру індексних паперів, з можливими невеликими ціновими відкатами вниз, пов’язаними з фіксацією прибутку середньостроковими спекулянтами.