Минулий робочий тиждень стала досить насиченою вагомими макроекономічними подіями всередині країни.

Перша і сама довгоочікувана, нашими політиками і валютним ринком, подія – це прийняття Міжнародним валютним фондом рішення про виділення Україні третього траншу кредитних коштів в сумі 1 млрд. доларів. Проти даного рішення природно виступила російська сторона, яка заявила, що Україна не виконала всі необхідні умови, поставлені Фондом, але на щастя блокувати цей процес РФ не може. Нагадаємо, що неприязнь Росії до позитивних рішень МВФ щодо виділення грошей нашій країні почалася після того, як між нашими державами не було досягнуто консенсусу щодо погашення 3 млрд. Доларів виданих РФ під гарантії уряду Януковича. Також слід зазначити, що наша дивна отримала черговий кредит після більш ніж річної перерви в активних відносинах з МВФ. Даний перерва була викликана через низьку продуктивності необхідних, Фондом, реформ від нашого уряду, яке всіма силами намагалося відкласти непопулярні в своєму середовищі реформи здатні похитнути «совок» і нашкодити вітчизняним «бізнес-політикам». Тепер же, виділення грошей МВФ стало зеленим маячком для інших офіційних кредиторів. Так, до кінця поточного місяця, Україна може розраховувати на отримання 1 млрд. Дол. Кредитних гарантій від США, на кредит від Світового банку на закупівлю газу «Нафтогазом» на 500 млн. Дол. А в разі прийняття Верховною Радою необхідних законів, Європейський Союз до кінця 2016 року повинен виділити 600 млн. євро для бюджетного фінансування.

На вітчизняному валютному ринку дані новини трохи вгамували почав дорожчати долар і як результат пара долар / гривня з своїх двотижневих пікових значень 26,5 грн. в п’ятницю спустилася до позначки 25,85 грн.

Наступним зеленим маячком, що стосуються економіки країни в цілому і фінансового ринку зокрема, стало чергове зниження НБУ облікової ставки з 15,5% до 15%. Слід зазначити, що вітчизняний Центробанк знижує ставку вже п’ятий місяць поспіль. У НБУ також повідомили, що в разі продовження ослаблення ризиків для цінової стабільності, Регулятор і надалі буде пом’якшувати монетарну і валютну політику для підтримки відновлення економічного зростання дивні.
Також на минулому тижні, наш уряд, схвалив і вніс для розгляду Верховною Радою «бюджет 2017», що в перші за тривалий період (!!!), дозволило дотримати норми бюджетного кодексу.

Що ж стосується вітчизняного фондового ринку, то і він не залишився в стороні, підхопивши вищеописаний позитив тижня, що завершився, закривши торги п’ятниці на позначці 769,16 пунктів за Індексом Української Біржі і додав за сесію 0,85%. За п’ять робочих днів Індекс виріс на 4,15%. У лідерах тижневого зростання з індексних паперів були ПАТ «Центренерго» – + 7,35% і ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» – + 7,1%. З новин стосуються безпосередньо вітчизняного ринку акцій, можна винести на передній план оприлюднену Кабміном інформацію включає перелік підприємств, що підлягають приватизації в 2016-2017 роках. У список увійшли понад 10 морських і річкових торговельних портів, близько 20 шахт, більше 10 енергогенеруючих і енергорозподільчих компаній, а також Об’єднана гірничо-хімічна компанія (ОГХК), завод «Електроважмаш», Одеський припортовий завод, підприємство «Сумихімпром» і ПАТ «Турбоатом »(про перспективи покупки акцій, якого, ми розповідали тут). В цілому, кількість підприємств, що підлягають часткової або повної приватизації перевищує 400 найменувань.

Також на цьому тижні міжнародне рейтингове агентство «Fitch Ratings» підтвердило на рівні «CCC» довгострокові рейтинги дефолту емітента в іноземній і національній валюті українського сільськогосподарського флагмана «Миронівського Хлібопродукту» (МХП). А також відзначило, що даний рейтинг стримується «стелею» станового рейтингу України, це означає, що при всьому бажанні, поставити рейтинг вищий за рейтинг дивні можна. Також, агенством було заявлено, що стійка модель бізнесу компанії і зростаючий експорт є факторами підтримки її кредитоспроможності.

Індекс UX технічна картина:

График Индекса УБ

З точки зору технічного аналізу за Індексом Української Біржі, на денному графіку, простежується висхідний тренд. З якого показник вітчизняного фондового ринку намагався вийти кілька разів, з подальшим поверненням назад на трендовую лінію. Так само видно, що Індекс уперся в локальне горизонтальне опір, що проходить на позначці 770 п. При цьому, варто зазначити, що волатильність поблизу даного рівня починає звужуватися з явним апетитом до ризику, тобто – Покупкам, що підтверджується знаходженням котирувань Індексу вище трендової лінії. Прорив рівня 770 і закріплення «биків» над ним, відкриють шлях до продовження подальшої всходящей тенденції по більшості акцій вітчизняних емітентів. А Індекс UX в свою чергу може дійти до позначки 850 п. На користь триваючого «бичачого” тренда на вітчизняному ринку акцій говорить і факт перетину 50 періодної (50 ЕМА) ковзної середньої і 200 періодної (200 ЕМА), що за класикою технічного аналізу є сигналом до продовження покупок.