За минулі три місяці поточного року курс біткоіни по відношенню до долара США виріс на + 115%!
Для багатьох трейдерів крипто-валюти є привабливими з причини високої їх ліквідності і над волатильності котирувань, але також для більшості, даний інструмент залишається все ще незрозумілою екзотикою, котра торгується на незрозумілих крипто-біржах. Природно, що для затятих в біржових баталіях спекулянтів не повинно бути ніяких перешкод і ми пропонуємо розглянути варіанти непрямого заробітку через зрозумілі біржові інструменти – акції підприємств, що торгуються на різних світових фондових біржах, доступ до яких, надає наша компанія через єдину торговельну платформу EXANTE. Деякі з цих компаній багатьом відомі. Заздалегідь обмовимося, що на «понад крипто-прибутковість» розраховувати не варто, але для класичного біржового ринку акції даних підприємств, через призму вартості біткоіну, виглядають дуже привабливо для спекуляцій.
З ліквідних цінних паперів головними бенефіціарами буму крипто-валют можуть виявитися страховики і банки тих держав, в яких біткоіни визнають в якості платіжного засобу, і в першу чергу – Японії. У їх числі Sumitomo Mitsui Financial (TSE: 8316), Mizuho Financial (TSE: 8411), Mitsubishi UFJ (TSE: 8306). За час після визнання біткоіни платіжним засобом в Японії (відбулося 1 квітня) акції японських кредитних установ додали, Sumimoto і Mitsubishi UFJ збільшилися в ціні на +7% – + 9% в доларах, Mizuho Financial не подорожчав. При оцінці цієї динаміки треба мати на увазі, що для великих банківських конгломератів перехід на блокчейн – це, перш за все, поки величезні витрати, прибуток буде в майбутньому. Крім того, папери Mizuho і когорти таких же високотехнологічних імен відреагували на нинішній бум раніше, і, скоріше, не на зростання вартості крипто-валют, а на тестування блокчейн-платежів в Японії пізньої осені 2016 року. З листопада минулого року портфель, складений з трьох цих банків порівну, виріс на + 20,7% в доларах, незважаючи на падіння ієни на 7,3%. Ну і, якщо говорити про японських банках, що торгуються на американській біржі Nyse, варто включити в цю добірку також папери Nomura (NYSE: NMR).
При розробці нових крипто-інструментів і пошуку кодів нових одиниць валюти зростають вимоги до комп’ютерної пам’яті і відеопроцесорів. За наочним прикладом дефіциту відеокарт NVidia в магазинах країн пострадянського простору вгадувалася абсолютно чітка інвестиційна ідея для диверсифікованого портфеля. За рік з 7 липня 2016 по 6 липня 2017 року добірка паперів, складена рівномірно з паперів AMD (NASDAQ: AMD), NVIDIA (NASDAQ: NVDA), Western Digital (NASDAQ: WDC), Seagate (NASDAQ: STX), Micron Technology ( NASDAQ: MU), Intel (NASDAQ: INTC) Corporation могла б вирости на якісь іскрометні числа в доларах. Зрозуміло, це ідеальна ситуація, в реальності, тоді як щорічна ребалансування з початку січня такий портфель приніс в довгостроковій перспективі, в багатьох випадках, близько + 18% за півроку. З урахуванням низьких, в українських банках, ставок (4% на термін 12 місяців) по депозитах в доларах – це просто відмінна прибутковість. Крім того, в когорту «кремнієвого портфеля» чутливого до крипто-буму можна включити акції Imagination Technologies (LSE: IMG), виробника пам’яті з Японії Toshiba (TSE: 6502).
Непрямі вигоди від впровадження крипто-валют отримують платіжні системи. Як засіб обміну, крипто-валюта поки не в усьому зручна, для деяких випадків краще підходить звичайна пластикова карта, на яку можна перевести наявні біткоіни і робити платежі в доларах. Системою Bitpay передбачений, наприклад, переказ грошей на карту Visa. Цікавий спосіб завантажити біткоіни пропонує система Paypal. З її допомогою можна на долари купити ігрову валюту Second Life, яку змінюють на біткоіни, що передаються вже в гаманець, на анонімність платежів це не впливає. В результаті, Visa (NYSE: V) і PayPal (NASDAQ: PYPL) також отримували певну підтримку, так як їх продукція непрямим чином сприяла легалізації криптовалюта, хоча б як товару і потім вже як засобу платежу. C початок квітня паперу Visa (огляд по даних паперах можна подивитися на нашому сайті) збільшилися на 6%, а акції Paypal – на 27% в доларах.
Також нашим клієнтам, які торгують на зарубіжних ринках через платформу EXANTE доступна покупка позабіржового фонду, котрий безпосередньо інвестує в біткоіни. Котування акцій даного фонду напряму залежать від курсу даної крипто-валюти. Маркетмейкером по акціях даного фонду виступає європейський прайм-брокер XNT Ltd.
І головне, з 3 липня 2017 року відповідно до постанови НБУ № 54 від 15.06.2017, громадяни України можуть інвестувати до 50 тис. дол. США на рік зі свого банківського рахунку в Україні, для чого їм досить отримати індивідуальну електронну ліцензію в будь-якому українському банку.
Для отримання такої ліцензії необхідно лише 3 документи:
– Заява в довільній формі;
– Договір з брокером, в якому вказані реквізити для платежу в іноземному банку (без зазначення конкретних цінних паперів, в які плануються інвестиції);
– Документ, що підтверджує задекларований дохід в сумі, що перевищує або дорівнює розміру планованої інвестиції.
Згідно з інформацією НБУ, такі ліцензії видаються протягом декількох хвилин і діють протягом одного дня тільки на один платіж. Після виведення грошових коштів на рахунок в іноземній брокера власник такої електронної ліцензії зможе інвестувати в будь-які цінні папери на свій вибір.
Також важливо враховувати той факт, що у західних брокерів мінімальна сума на відкриття торгового рахунку становить не менше 10 тис. євро або дол. США. І є обмеження на внутріденну торгівлю, наприклад, у американського Interactive Brokers для активного дей-трейдингу на торговому рахунку повинно бути не менше 25 тис. дол. США. У деяких західних брокерів також присутній мінімальний поріг в залишку грошових коштів на торговому рахунку – не менше 5 тис. євро (дол.). При торгівлі безпосередньо через І-НВЕСТ таких «маленьких незручностей» немає – мінімальна сума для доступу на зарубіжні майданчики становить всього 10 000 грн., доступні будь-які стилі торгівлі і біржові інструменти без обмежень по сумі, всі податки сплачуються згідно з українським законодавством.
Але якщо ж ви все-таки вирішили підключитися безпосередньо до західного брокера зв’яжіться з нашим менеджером, і він допоможе зробити підключення до нашого партнера брокера XNT Ltd. максимально комфортним і відповість на всі ваші запитання.