Торги п’ятниці український фондовий ринок завершив в червоній зоні. Індекс UX зупинився на позначці 837,63 пунктів, знизившись за сесію на 1,23%. Не дивлячись на «червону п’ятницю», за п’ять робочих днів Індекс показав незначний приріст на 0,38%.Минулий робочий тиждень ознаменувався потрясінням світових фінансових ринків через несподівану перемогу республіканця Дональда Трампа на президентських виборах в США. Результати виборів були досить таки несподіваними не тільки для американців, але і для всього іншого міжнародного інвестиційного співтовариства, відповідно фінансові ринки відреагували обвалом американського долара і фондових індексів. Слідом почали дешевшати і єврооблігації України. Зокрема, прибутковість паперів з погашенням в 2019 році виросла 9 листопада на 70 базисних пунктів – до 8,49%, що стало найвищим показником за останні 9 місяців. До кінця тижня єврооблігації продовжили дешевшати під впливом побоювань інвесторів, що Україна може втратити підтримку США у вигляді гарантій під суверенні єврооблігації. Такі негативні настрої більшості інвесторів доволі очікуванні, оскільки в ході своєї передвиборної кампанії Дональд Трамп демонстрував симпатію до російського президента Володимира Путіна. Хоча, судячи з усього, передвиборча риторика Трампа щодо майбутньої співпраці з Росією і ослаблення санкцій залишилася лише риторикою. У підтвердження цього стала заява американського посла в Україні Марі Йованович про те, що США в грудні продовжать дію санкцій проти Російської Федерації.

Незважаючи на досить сильну волатильність основних світових валют по відношенню до долара, українська гривня на політичні події в США поки особливо не відреагувала, хоча враховуючи внутрішню політикк вільного курсу Національний банк попередив, що невеликі коливання все-таки можливі.

Щодо триваючого інспектування місією МВФ можна сказати, що отримання чергового траншу фінансової допомоги нашою країною може бути під питанням, адже за оприлюдненою інформацією Мінекономіки України, Фонд в черговий раз підкреслив важливість реформування податкової служби та митниці, енергетичного ринку, аграрної галузі та подальшої дерегуляції економіки. Тобто зазначив ті важливі сфери, які Україна намагається реформувати вже кілька років натикаючись на опір держ. чиновників у вищих ешелонах влади. Проте, результатів роботи місії фонду залишилося чекати не довго, адже наступного тижня вона закінчує свою інспекцію, вердикт по якій, будемо сподіватися, стане відомий вже до кінця листопада.

Індекс UX – технічна картина:

График динамики Индекса УБ

З точки зору технічного аналізу денного графіка Індексу УБ, можна сказати, що «ведмеді» намертво закріпилися на позначці 850 п., що є, на поточний момент, досить сильним опором. Проте, затятих розпродажів від даного рівня ми поки не спостерігаємо, всі відкатні рухиу Індексу вниз проходять на досить низьких обсягах торгів, що свідчить про небажання «лонгістов» повністю прикривати свої позиції, а «шортовиків», на тлі цього, починати активну фазу гри в «коротку». Тому, вже кілька тижнів поспіль, Індекс «бовтається» навколо середньострокової висхідної лінії, не даючи чітких сигналів жодній зі сторін. Найближчим рівнем підтримки, в ситуації що склалася, може виступити 50 періодна ковзаюча середня, при корекції Індексу до якої, можуть знову відновиться покупки по всьому спектру більш-менш ліквідних акцій. Наступного тижня очікуємо продовження бічної динаміки торгів в межах 810-850 п. За Індексом УБ.

Ф’ючерсний контракт на ціну однієї тройської унції аффинированного золота:

График динамики золота

Вітчизняний грудневий ф’ючерсний контракт на вартість однієї тройської унції золота (GOLDU-12.16) закінчив торги на позначці 1229,2 дол. За тиждень ф’ючерс знизився на 3,2%.
Виходячи з даних технічного аналізу видно, що рівень опору 1300 дол. так і залишився не взятим «биками». При цьому, дуже чітко відпрацювала себе свічкова «ведмежа» модель «Висельник», результатом якої стало стрімке зниження котирувань золотого ф’ючерсу і пробиття їм локальної лінії підтримки, що лежить на позначці 1255 дол. Наступного тижня очікуємо продовження зниження котирувань ф’ючерсного контракту і тесту за рівень 1200 дол . Як не дивно, але Дональд Трамп несподівано став символом оздоровлення економіки США, пропонуючи збільшення інфляційних очікувань і більш високі темпи підвищення ставок в майбутньому, так як монетарне стимулювання може змінитися за його президентства на бюджетне та податкове стимулювання.

Ф’ючерсний контракт на курс євро – долар США:

График динамики пары евро-доллар

Вітчизняний грудневий ф’ючерсний контракт на курс євро-долл. США (DE-12.16) завершив тиждень на позначці 1,0874 дол. За п’ять торгових сесій ф’ючерс показав негативну прибутковість -1,56%. Як видно з денного графіка по ф’ючерсу на євро-долар ніяких кардинальних змін не відбулося. З березня місяця інструмент торгується в досить широкому низхідному каналі. При цьому слід зазначити, що в п’ятницю котирування ф’ючерсу впритул наблизилися до горизонтального рівня підтримки на позначці 1,085 дол. І в цій же зоні проходить нижня межа спадного торгового каналу, що робить дану позначку досить таки вагомим рівнем. Американська валюта продовжує сходження до гори, з оптимізмом зустрічаючи нову реальність, в яку США вступили, вибравши Трампа. Не чекаючи промов від обраного президента, ринки самі формують очікування щодо майбутньої політики республіканця, спираючись на його передвиборчі обіцянки. Розраховуючи на зміцнення економіки, гравці купують USD, який виріс проти більшості конкурентів на цьому тижні.