Початок жовтня став гіршим періодом для ринку золота за останні три роки. Метал втратив в ціні 5%, оскільки нерви у інвесторів здали, і вони нарешті майже повірили в підвищення ставки ФРС США на грудневому засіданні. Таким чином, з початку року прибутковість від зростання вартості драг. металу склала близько 20% і покупцям золота вже потрібно вирішувати, що ж робити далі – продавати (фіксувати прибуток) або докуповуватися на відкаті.

Аналітики з «Goldman Sachs», наприклад, вважають, що поточна “ведмежа” корекція – це прекрасна можливість посилити довгі позиції. Як складеться доля світової економіки в найближчому майбутньому, як і раніше неясно: інвесторам доводиться гадати, не чи виявляться незабаром ознаки прихованої інфляції, і що робити, якщо Дональд Трамп раптом стане президентом США. Така невизначеність, безумовно, аргумент на користь того, щоб купувати золото. Але є і ті, хто думає інакше. Які шанси у золота, якщо Федрезерв дійсно буде посилювати кредитно-грошову політику?

За зібраними, з різних джерел, думок газетою «The Financial Time» до кінця 2016 року золото буде перебувати під впливом п’яти ключових факторів:

1. Федрезерв США
Протягом року золото впевнено дорожчало, оскільки ФРС не підвищив ставку на початку року, не виправдавши очікування гравців. Однак зараз ринок золота знаходиться в черговому очікуванні грудневого засідання, від результатів якого і буде залежати подальше зростання цін. Якщо Центробанк США все ж підніме ставку – золото виявиться в невигідному положенні в порівнянні з іншими активами, які приносять дохід. Однак більшість інвестиційних експертів вважають, що Центробанк не ризикне агресивно посилювати кредитно-грошові умови в наступному році, з огляду на неясний економічний прогноз по Європі та Китаю, а також невизначенність, пов’язану з політикою нового президента Америки.

2. ETF
За даними хедж-фонду «BlackRock» в цьому році приплив капіталу в біржові фонди, що спеціалізуються на золоті, досяг 27 млрд . доларів. Тож не дивно, що ціни постійно зростали. Слід зазначити, що розпродажі минулого четверга ніяк не пов’язані з ліквідацією позицій в ETF, активи яких не тільки не скоротилися, але навіть трохи збільшилися. Також аналітики «Goldman Sachs» вважають, що головна причина підвищеного фізичного попиту на «золоті ETF» і злитки золота в поточному році, це – стратегічне хеджування, яке в найближчому майбутньому нікуди не дінеться, і цей фактор буде стримувати можливий спадний тренд.
*Торгувати «золотим ETF» можна також і на «Українській Біржі», тікер «ETF-фонду» – GOLDI.

3. Китай та Індія
Такі країни, як Китай та Індія, є найбільшими споживачами золота в злитках і в вигляді ювелірних прикрас. Крім того, в Китаї зростає популярність спекулятивних угод з золотом, а разом з ними і вплив Шанхайської золотої біржі і Шанхайської ф’ючерсної біржі на світові ціни. Також в країні чотири великих ETF-фонду займаються золотом і теж користуються успіхом у інвесторів. І хоча в поточному 2016 року попит в цих двох країнах не надто високий, інвестиційні експерти вважають, що зниження цін може пробудити інтерес у азіатських покупців, особливо в Індії, де скоро почнеться традиційний сезон весіль. Аналітики інвест-компанії  “Numis Securities» висловилися про те, що після недавньої корекції ціни на золото наблизилися до рівнів, які зазвичай привертають інвесторів з Китаю та Індії.

Приводом для підвищеного інтересу до золота також можуть стати зростаюча “мильна бульба” на ринку нерухомості Китаю і зниження курсу юаня. У 2016 році інвестори активно вкладали гроші в нерухомість, що призвело до стрімкого зростання цін і спонукало китайська влада деяких міст ввести обмеження. Будь-який натяк на іпотечну кризу в Піднебесній направить потужні грошові потоки прямо на ринок золота.

4. Вибори в США
Золото подешевшало після успішного виступу Хілларі Клінтон під час перших президентських дебатів з Трампом минулого місяця. Це означає, що ринок уважно стежить за тим, наскільки високі у Трампа шанси на перемогу. Якщо він виграє, золото може різко подорожчати через зростання економічної невизначеності. Відповідно для золота найсприятливішим сценарієм буде перемога Трампа підкріплена погіршенням макро-статистики в США.

5. Брекзіт
Чи може страх перед «Брекзітом» (вихід Британії з Євросоюзу) змусити інвесторів купувати золото? Ціни на цей метал піднялися до максимальних рівнях з березня 2014 роки після рішення Великобританії покинути ЄС, проте потім почали втрачати своє зростання. Розпродажі золота минулого тижня говорять про те, що зараз для інвесторів на першому місці кредитно-грошова політика, а вже потім «Брекзіт». Падіння фунта на 6% в минулу п’ятницю спровокувало лише незначне зростання цін на золото, по крайней мере, в доларовому вираженні. Деякі аналітики вважають, що все, що пов’язано з «Брекзітом» вже було закладено в ціну ще в червні, тепер золоту потрібні нові каталізатори для зростання.

Технічна картина ф’ючерсу на золото:

Котировки золота
Технічно, грудневий ф’ючерс на вартість однієї тройської унції золота (узятий ф’ючерс торгується на строковій секції Московської Біржі, тікер GOLDU-12.16), після досить сильного зниження від позначки 1330 дол., затиснутий увузькому боковику, де підтримкою виступає позначка 1246 дол., а опором – відмітка 1266 дол. Тобто судячи з усього, спекулянти взяли паузу, щоб «підлаштувати» свої наміри під фундаментальні фактори озвучені вище.  Сигналом для відкриття «коротких» позицій буде пробою позначки 1246 дол, після чого зниження може продовжитися до ключового рівня підтримки – 1200 дол. за тройську унцію. Сигналом ж для входу в «лонг» послужить пробой позначки 1 266 дол. і тоді очікуваною ціллю буде виступати позначка 1330 дол., яка є сильним рівнем опору. До настання будь-якого, з вище з перерахованих технічних сигналів, ф’ючерс може продовжувати торгуватися в позначеному на графіку діапазоні 1246-1266 дол.

Нагадуємо, що торгувати ф’ючерсами на золото ви можете через нашу брокерську компанію, як на «Українській Біржі» (тікер грудневого ф’ючерсу GOLDU-12,16), так і на «Московській біржі» (тікер грудневого ф’ючерсу GOLD-12,16).